corsam yolda kaldı , ne yapmalıyım????

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cumartesi günü polenezköyde giderken birden debriyajın boşta çalıştığını vites geçiremediğimi fark edip durdum ve orada kaldım. debriyaj pedalı işlevini yerine getirmiyordu ve vites geçiremiyordum, aracın altına baktım biraz sıvı aktığını gördüm. çekici ile opel servisine çektirdim arabamı. şimdi bekliyorum ne haber verecekler diye. acaba problem ne olabilir? çok masraf çıkarır mı? çok para isterlerse başka yere götürebilir miyim ? yardımlarınızı bekliyorum

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debrıyaj bilyası arızalanmıs buyuk bı ıhtımal.... bi kaç ıhtımal daha var ama onlar nadır olur. masraf cıkar bıraz bilya baskı balata işçilik derken 600-700 tutabılır

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
hemen baskı balata diyip masraf yapmayın.araba stop etmişken vitese atın sonra viteste çalıştırın arabayı yürütün 5-10 dk sonra eski haline gelir.benim takıldığı zaman öyle oluyor

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata 1500 istediler

baskı balata komple değişecekmiş . servis 1500 ytl istedi. internetten baktım baskı balata komple 350 yi geçmiyor. bu nasıl iş anlayamadım. aracı servisten alıp başka bir yere çektirmeyi düşünüyorum

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen baskı balata diyip masraf yapmayın.araba stop etmişken vitese atın sonra viteste çalıştırın arabayı yürütün 5-10 dk sonra eski haline gelir.benim takıldığı zaman öyle oluyor
keyfımden masraf yapmıyorum veya arkadaştan parasınıda almadım zaten.. herkes görevını yapıyor bu forumda

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata 1500 değil 1000 ytl serviste bilyada değişirse 1400 tutması lazım aracında 2 yaş indirimide yaparlar biraz daha uygun olabilir opel clup card çıkartırsın..dışarıdada 500 600 e bitirirler tercih senin

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
keyfımden masraf yapmıyorum veya arkadaştan parasınıda almadım zaten.. herkes görevını yapıyor bu forumda

yanlış anladın ustam sana bişey demiyorum zaten.sadece bu sorunla ilgili önerim bu.tabiki herkes işini yapıyor

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj seti

peki dışarıda yaptırırsam ojinal debriyaj seti bulablirmiyim. orjinal olup olmaması ne kadar fark eder?

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim ben olsam dışarda yaptırıdım. nasıl olsa garantiden çıkmış araç. servisler bu tip konularda biraz pahalı. ve birçok opel yetkili servis ustaları dışarıda da hizmet veriyor:)) ve gayet makul fiyatlara:))