corsalara yazılım.

munez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa c 2005 cdtı enjoy model aracım 69 hpydı yazılım attırdım 95 hp oldu makına adeta ucuyo chıp olayı tasvıp etmıyorum ozellıkle beyne bellı bı sure sonra zararı oluyomus cok arastırdım ve en sonunda yazılım attırmaya karar verdım verdıgım paraya degdı dogrusu yokus yukarı 120de takılırken aynı yokusta aynı sartlarda 150 160 rahat rahat yukselıyo fıyatını sorarsanız 600 euroya yaptırdım fırmadan egsoz ve hava fıltresı sıparısı verdım fıyatlarını bılmıyorum bunlarda eklenınce bı kac daha degısıklık yapıcaz hedef 115 hp ben 5 10 hpyle ugrasmamak adına bu fıyata bunu yaptırdım

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa c 2005 cdtı enjoy model aracım 69 hpydı yazılım attırdım 95 hp oldu makına adeta ucuyo chıp olayı tasvıp etmıyorum ozellıkle beyne bellı bı sure sonra zararı oluyomus cok arastırdım ve en sonunda yazılım attırmaya karar verdım verdıgım paraya degdı dogrusu yokus yukarı 120de takılırken aynı yokusta aynı sartlarda 150 160 rahat rahat yukselıyo fıyatını sorarsanız 600 euroya yaptırdım fırmadan egsoz ve hava fıltresı sıparısı verdım fıyatlarını bılmıyorum bunlarda eklenınce bı kac daha degısıklık yapıcaz hedef 115 hp ben 5 10 hpyle ugrasmamak adına bu fıyata bunu yaptırdım

:D yazılım attırmakla chip arasındaki fark nedir? yada yazılımı beynin hangi parçasına attırdınız? yazılım attırmanın zararı neden olmuyorda chip in zararı oluyor araştırma ssonuclarınıza göre bir yorum yaparmısınız.

munez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle söyliyim chiple motorun tamamına hukmedersınız ve pıstonlara gıden benzıne kadar yuklenme yapar ve bazı yerlerde gereksız yuklenmelerden dolayı motora zarar verır bu hemen ortaya cıkmaz ama zamanla sorunlar cıkmaya baslar yazılımın soyle bı avantası var aracınızın fabrıka verılerıne gore maksımum sevıyeye cıkarıyosunuz yanı ornek olarak opel corsa yazılımla en fazla 95 hp oluyor buna hava fıltresı ve egsoz ekledıgımızde arac 115 hp oluyor saglıklı bı sekılde alınabılınecek maksımum guc budur eger turbo buyutme headers degısıklıklerıne gıdılırse arac 130 ıle 140 arasında en ust sevıyeye ulasıyor arastırmalarımın cogunu ıngıltere ve almanyada kı arkadaslarımla yaptım cogunun tavsıyesı ustune ılk once yazılımı denedım eger ıyı sonuclar elde etmeseydım chıp uygulamasını denıycektım. Saygılarımla.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle söyliyim chiple motorun tamamına hukmedersınız ve pıstonlara gıden benzıne kadar yuklenme yapar ve bazı yerlerde gereksız yuklenmelerden dolayı motora zarar verır bu hemen ortaya cıkmaz ama zamanla sorunlar cıkmaya baslar yazılımın soyle bı avantası var aracınızın fabrıka verılerıne gore maksımum sevıyeye cıkarıyosunuz yanı ornek olarak opel corsa yazılımla en fazla 95 hp oluyor buna hava fıltresı ve egsoz ekledıgımızde arac 115 hp oluyor saglıklı bı sekılde alınabılınecek maksımum guc budur eger turbo buyutme headers degısıklıklerıne gıdılırse arac 130 ıle 140 arasında en ust sevıyeye ulasıyor arastırmalarımın cogunu ıngıltere ve almanyada kı arkadaslarımla yaptım cogunun tavsıyesı ustune ılk once yazılımı denedım eger ıyı sonuclar elde etmeseydım chıp uygulamasını denıycektım. Saygılarımla.

attığınız yazılım beyinde bulunan eproma yazılıyor bizim çip diye bahsettiğimiz ise zaten eprom. yani aynı.
sizin aracınız corsa c corsa c lerde aracın üzerinden eproma ulaşabiliyorsunuz ve değişiklikler yapabiliyorsunuz corsa b lerde ise eproma aracın içinden ulaşamıyorsunuz bu yüzden epromu söküp yazılım atıp yerine takıyorsunuz. yani sizin yaptığınız işlemle bir farkı yok. ingilteredeki ve almanyadaki arkadaşlarınıza da bu yazdıklarımı yollarsanız size açıklama yapacaklardır.
burdaki yapılan tek yanlış konuyu tam incelemeden bahsi gecen araçların corsa b olduğunu ve benzinli olduğunu anlamadan ve corsa b lerde ve benzinlilerdeki uygulama sekillerinin farklı olabileceğini düşünmeden yorum yazıp kafa bulandırmanız.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende benim 1.2 nin yazılımını upgrade ettirsem, şöyle 100 hp filan olsa ne kadar hoş olur, tadından yenmezdi :)

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bune arkadaşlar .
nerde corsa b ciler
corsa b atik olur çevik olur güçlü olur...
pejolar gibi clio lar gibi kız arabası değildir corsa b ler....

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazılımla en fazla 95 hp oluyor buna hava fıltresı ve egsoz ekledıgımızde arac 115 hp oluyor saglıklı bı sekılde alınabılınecek maksımum guc

+20 hp veren egsoz ve hava filtresinden bizim vectraya görede varmıdır :):)

hatta oranlarsak 95 e 20 veren

150ye kaç verir --->31,5hp

yazılımla 170hp ye çıkarabiliyorum çıkardık diyelim şimdi yeni bir işlem ypalm

95 e 20
170e x x=35hp

170+35=205hp süper bi olay:) bizim chipler bedavaya gidiyor egsoz hava filtreside 1000lira tutsun diyelim. 1000liraya 55hp yook öle dünya atmosferikde:(

ayrıca konu sahibine
chip satısında hayırlı işler