Corsa van 17dti

foalbud

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selam,

Bu corca 1.7dti leri bilen bilir bir çoğunda mazot pompa beyin arızası meydana geliyor ve bu beyin yenisi 1.500 EUR oldugu icin değiştiremiyosun bi arıza durumunda onarım yaptırmak zorunda kalıyosun.

Ben geç çalışma sıkıntısını goze alarak binerim o parayı vermem dedim.O sekilde kullanıyodum gec calısması dısında bır sıkıntı olmuyodu.

Dün yolda giderken birden yağ ışığı yandı araba gaz kesti ve durdu.motoru kitlerim dıye pek zorlamadım cekıcıyı cagırdım direkt sanayiye cektirdim ( bu konuda yetkili servis de yardımcı olamıyor beyinciye yolluyorlar cunku)

her neyse bir opel servisien çektirdim adam once yag pompasının değişmesi gerektıgını soyledı sonra ıyıce söktüler kartelini triger,n, falan,yağını bosalttılar, sorunun beyınde oldugunu pompaya mazotu gondermedıgını soyledi..

1 tane beyıncı var bu işi yapan ona goturduk ve teswte soktular 2-3 saat surdu 250 TL'ye onaracaklarını soylediler.bu meslek dalını bilirsiniz o parayı kesınlıkle etmıcek bıseydır ve yaptırsan bıle aynı arızayı bır daha verır vs..

yarın sabah netleştirmem gerekıyor durumu,önerileriniz nelerdir?

onurgunal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıkma canını okadar önemli bi sorun değil.geçen ay bnmde başıma geldi ayrıca yenisi 900le 1000 arası tamir ettirdim 300 tl ye ama emme manifoltunuda temizlettim bana 200 tl ye gelmiş oldu beyin tamiri ve sorunsuz çalışıyor. yenisine okdar para verilmez bence ayrıca aracın kaç binde

foalbud

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac 102 binde ama km orjinal mı emın degılım.

ben de 250 TL ye tamın ettırdım beyni ama gec calısma sorunu gıtmedi tabi,o sorun mazot pompasından kaynaklanıyor,

2003 model 102 binde hususi diye geciyor,kaca satarım acaba?

foalbud

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
......

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac 102 binde ama km orjinal mı emın degılım.

ben de 250 TL ye tamın ettırdım beyni ama gec calısma sorunu gıtmedi tabi,o sorun mazot pompasından kaynaklanıyor,

2003 model 102 binde hususi diye geciyor,kaca satarım acaba?

tavanda boya yoksa, ve beyin arızasını yok sayarsak taş çatlasın 12.000

foalbud

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavanda boya yoksa, ve beyin arızasını yok sayarsak taş çatlasın 12.000

ilginiz ıcın tesekkurler,beyın arızasını yaptırdım,fakay araba gec calısıyor,3-4 sanıye suruyor marşın basması.pompa sorunundan.alıcıyı kıllandırabilir bu gec calısma olayı,ne kadar farkettırır acaba?