corsa nın tipik hastalığı direksiyon kutusu muymuş??

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar
daha önce de yazmıştım problemimi ama tam cevabını alamamıştım. özellikle lastikleri ince yanak yaptıktan sonra (195 50 R15) aracın ön kısmından gelen titreşimleri iyice hissetmeye başladım. yolda ufacık bir çukur v.b olsa takır takır sesler geliyor ön kısımlardan. düz yolda giderken de bazen oluyor. ilk kalkış yaparken de bazen tak diye ses geliyor.
bir opel servisine gösterdim. direksiyon kutusuna giden mafsallar varmış . bunlar deforme olmuş dedi. corsanın tipik problemidir dedi. onarılması için ise 350 ytl istediler. ben de bir araştırayım dedim..

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrudur, Corsa C'nin kronik problemidir...Bu problem için bir de Opel Team'den fiyat almanı öneririm...

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel team nedir?

opel team nedir dostum biraz açıklar mısın? adres telefon v.b. verebilir misin..

brqcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aynı sorundan dolayı 1,5ay önce topkapı odak'ta 210ytl'ye yaptırdım nakit. yetkili servis oldugundan 2sene garanti veriyorlar.suan memnunum hiçbi ses yok. zaten 2ene cok uzun bi süre bu problem için.cünkü bozulacaksa 5-6ayda tekrar bozuluyo.o yüzden içim rahat suan.tavsiye ederim bi konusun isterseniz.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kronik sorun var gerçekten ama lastikleri değiştirdikten sonra oldu demişsin ben astra da 65 yanak kullanmama rağmen en ufak taşı bile direksiyonda hissediyorum bence 50 yanak olmasından kaynaklanıyor

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel servis baktı

opel servisteki usta arabayı kaldırdı yukarıya . tekerlerkerden direksiyon kutusuna giden sağ ve solda kollar var. bu kolları eliyle tuttu sağa sola zorlayarak oynatmaya çalıştı. bu kollarda azıcık oynama oldu ve bu oynamadan dolayı da ses çıktı. yalnız ince yanaktan olsaydı ufacık bir çukurdan bile çok yavaş geçtiğimde takır tukur sesler gelmezdi diye düşünüyorum.

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bulamadım

skyeye kardeşim, dediğin sayfayı hala bulamadım, bi yardımıc olursan sevirinim.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelteam.net/

Telefon:
0216 574 58 22
0216 574 58 24

Faks:
0216 572 43 30
Santral Cep:
0533 664 85 03
Acil yardım:
0532 632 36 96

Tim Otomotiv San. Ve Tic. Ltd. ?ti.
İçereköy mah. Alanaldı Cd. Köseoğlu Sok. No:23/1
Kadıköy İstanbul

Sitemizin ana sponsorudur...Ona göre fiyat iste :)

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler

fakat bir sorum daha olacak, bahsettiğim konu ile ilgili fiyat alırken adamlara nasıl anlatacağım durumu?, problem olan parçanın ismini bilmiyorum,

araca alttan baktığında tekerlekten direksiyona doğru giden çapraz duran bir kol gibi parça, adam o kolu tutup salladığında tak tuk ses çıkıyordu