Corsa ısıtmıyor !

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2 gündür emanet araba var bende 2004 model corsa 1.4 enjoy twing. lpg li, motor kodu Z14XEP19DP5812
Sıkıntı şu ki arabayla 200 km yol geldim ama arabanın fanı iyi ısıtmıyor, cama verince az bi ılık geliyor o da buğuyu çözecek kadar, ayağa verince biraz daha serin , hem cama hem ayağa verince zaten ikisine de hayrı olmuyor.Yozgat soğuğunda donduk. Dikkatimi çeken aracın hararet göstergesi hep 85 derecede duruyor, motor asla 85 derecenin üzerine çıkmadı, soğuyunca düşüyor problem yok onda .140 150 ye çıktım yine 85 ten yukarı çıkmadı. Ustaya gösterdim petek temizlenecek dedi , ısısında sıkıntı yok dedi, yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2 gündür emanet araba var bende 2004 model corsa 1.4 enjoy twing. lpg li, motor kodu Z14XEP19DP5812
Sıkıntı şu ki arabayla 200 km yol geldim ama arabanın fanı iyi ısıtmıyor, cama verince az bi ılık geliyor o da buğuyu çözecek kadar, ayağa verince biraz daha serin , hem cama hem ayağa verince zaten ikisine de hayrı olmuyor.Yozgat soğuğunda donduk. Dikkatimi çeken aracın hararet göstergesi hep 85 derecede duruyor, motor asla 85 derecenin üzerine çıkmadı, soğuyunca düşüyor problem yok onda .140 150 ye çıktım yine 85 ten yukarı çıkmadı. Ustaya gösterdim petek temizlenecek dedi , ısısında sıkıntı yok dedi, yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim...

petek tıkalı olabilir yada sıcak soğuk yönlendirmesi yapan klapede sorun olabilir. petek ulaşılması kolay bir yerdedir muhtemelen. en basit yöntem peteğe giren hortumlar sökülüp bahçe hortumuyla su basmak olacaktır içine.pislik varsa bir ihtimal açılır.açılmazsa porçöz sulandırılıp içine doldurulabilir yada söküp değiştirmek gerekir

seckins33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Petek tıkalı olabilir veya radyatörde hava olabilir.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

petek tıkalı olabilir yada sıcak soğuk yönlendirmesi yapan klapede sorun olabilir. petek ulaşılması kolay bir yerdedir muhtemelen. en basit yöntem peteğe giren hortumlar sökülüp bahçe hortumuyla su basmak olacaktır içine.pislik varsa bir ihtimal açılır.açılmazsa porçöz sulandırılıp içine doldurulabilir yada söküp değiştirmek gerekir
Petek tıkalı olabilir veya radyatörde hava olabilir.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, kafama takılan tek soru aracın normal çalışma sıcaklığı 85 derece mi ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, kafama takılan tek soru aracın normal çalışma sıcaklığı 85 derece mi ?

aracın normal çalışma sıcaklığını tam bilmiyorum fakat 85-95 bu soğuklar için normal denebilir.termostatda azda olsa kaçak vardır ve 90ın altına bu yüzden düşüyordur fakat petek kaynaklı ısıtamıyordur. malum 50-60 derecelerden itibaren belirgin şekilde ısıtması lazım.yani sizin sorun büyük ihtimalle petek kaynaklı..

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Bugün petek temizliği için bırakmıştım arabayı, akşam aldım kalorifer ateş gibi. Bir de motor suyu değiştirmiş sanırım 125 tl ye sorun çözüldü:rakir:.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün petek temizliği için bırakmıştım arabayı, akşam aldım kalorifer ateş gibi. Bir de motor suyu değiştirmiş sanırım 125 tl ye sorun çözüldü:rakir:.
Peteği nasıl temizlemişler?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Peteği nasıl temizlemişler?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bi cihaza bağlayıp temizleyeceğini söyledi, arabayı bıraktım geldim, başında durmadım. Ama youtube dan baktım öyle bir cihazdı. Motor suyunu da heralde radyatör için yeniledi. Ya da bilmiyorum bu iş için belki de mecburdur.