corsa dizel ne almalıyım

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model 1,2 corsa sahibiyim.bu aracı eşim kullancak ben bir corsa daha almak istiyorum sadece işe gidip gelmek için (100 km günde).az yaksın diye dizel almak istiyorum. en az kaç model dizel almalıyım ki problem yaşamayayım , en az kaç bin km de olmalı ve en az kaç model olmalı. dizellerin bakım masraflarının bir süre sonra çok arttığını duymuştum
yardımlarınızı bekliyorum.tşk. :(

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bütçen elveriyorsa D kasa yoksa c kasa
Eşinizin sürücülüğü iyiyse manuel,triptonik ise geri kaydırıyor ama Dkasalara hill holder konuldu diye biliyorum
Bende c kasası var.ş.i. 800-850 km ş.d. 900-950 km rahat gidiyorum.Ama araç bana oldukça küçük geliyor.Bagaj ihtiyacınız varsa astra düşünün derim

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alacağım aracı ben kullanacağım, benim için önemli olan az yakması ve problemsiz olması, mesela x km den sonra dizel araçlar problem yapıyor ve bakım masrafları artıyor gibi bir sınır var mı acaba? veya şu model dizel corsalarda dizel masrafları çok gibi cevaplar arıyorum.
aracı sadece işe gidip gelmek için kullanacağım ( günde 100 km) bagaj hacmi v.b. hiç önemli değil benim için

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci elde tamamen kullanımla alakalı kesin bir cevap alınamaz.bakarsın 10000km de sorun çıkartır bakarsın 250000 km yapar.bakımları da özel serviste yapıldıktan sonra çok pahalı sayılmaz ki siz yılda 25-30000 km yol yapacaksınız dizelle yaptığınız ekonomi masraflarını kat kat karşılar.temiz bir dizel bulmak şartıyla rahatlıkla ekonomik olarak c veya d kasa corsa alabilirsiniz.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTI temizini Bulun Bakımlarını Düzenli Zamanında Yaptırın Basınızı Ağrıtmaz...

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimdeki araca (asatra gtc) hastayım , aynı kasayı normal motorlara yapsalar hiç düşünmeden astra alırım

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 yılından yüksek 80.000 km yi geçmeyen bir temiz cdti corsayı kaça bulurum?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi abimiz 2005 model fiesta aldı.şehir içinde 4.5 lt/100km tüketimi var.68 beygir gücünde 1.4 tdi. hem çok seri hemde inanılmaz az yakıyor.birde onu düşünün derim.üstelik segmentindeki en geniş iç hacim fiestadaymış.söz konusu ekonomi olunca bazı şeylerden fedakarlık yapmak gerekiyo.benim 1.6 astra lpg li ama bu fiesta benimkindende az yakıyo yani.ama gerçek arabamı dersen bence değil.

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
..hocam ben 2003 model c kullanmaktayım..corsa 1.7 lerde motor ömrü fazladır..600-700 bine kadar gider rahat rahat,çünki opel corsa 1.7 isuzu motoru kullanır..önerim,1.7 dti alman..şuan 100 km de 15 lira yakmaktayım...

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
clio dizeller nasıl? bizim şirketteki araçların çoğu clio dizel