Corsa D yakıt tüketimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba ikinci kez yakıt vs gibi şeyler için konu açıyorum ama alışana kadar 1. ağızdan duyduğum yorumlar fikirlerimi daha da netleştiriyor.
yaklaşık 15 gün önce corsa d aldım. bu süre zarfında daha 260 km yol yaptım. Yakıt tüketimim 11 lt olarak gözüküyor.İstanbul trafiğinde kullanıyorum. Çok trafik olmamasına karşı yokuş yollarda dur kalk yapıyorum. Bu sürekli devam eder mi ? yoksa motor alıştıkça kaç km gibi başlar?
ikinci sorum da arabayı aldığımda dikkat etmemiştim fakat çakmaklık (çakmak yok ama :maden:) tarafının hemen solunda bir boşluk var ve burdan bir port açılıyor. orada bir kapağın olması gerekli değil mi ? yoksa herkesin mi böyle? ben aldığım yerine o tarafı söküp unuttuğu kanaatindeyim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Genelde bir çok yerde bu araçların çok yaktı şeklinde aracın sıfır alındığını düşünerek söylüyorum. Araç motor hacmine göre çok yakıyor diye çok sayı da yorum var.

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana tüketimin 6.3 civarında olabileceğini söylemişlerdi. Evet araç 0 km, şu anda 260 km yol yaptım ve 3/4 depo bitti bile. 300 ü görebileceğimden bile şüpheliyim. Sizce bir sorun mudur yoksa ilerleyen sürelerde azalır mı?
Bir de o kapak mevzusu? eğer herkeste o çakmaklığın yanında kapak var ve ben de yok ise, yarın galeriye uğrayıp biraz haşlamayı planlıyorum

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım1.4 twinport enjoy
Şehir içi sürekli dur kalk, 1-2-3 vites arasında dolaşmalar ve karmaşık kullanımda tüketimim 9.3

Uzun yolda 6.2 leri gördüm

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında motor 1.4 olmasına karşın bu yakıt değerleri gerçekten çok fazla A markanın bir aracı şehir içinde fabrika verilerinde 11 litre derken bu araçların 9-10 litre yakması çok fazla ekonomi anlamında bana göre sınıfta kalan bir model.

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mechanic; Peki aracında dediğim çakmaklık yanında boşluk var mı ? kapak ile örtülmüş mü, çakmaklık yanında el attığımda elim porta çok rahat dokunuyor.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mechanic; Peki aracında dediğim çakmaklık yanında boşluk var mı ? kapak ile örtülmüş mü, çakmaklık yanında el attığımda elim porta çok rahat dokunuyor.

çakmaklık yanında kapakla örtülmüş bi yer varr
kapağı açmaya çalışmadım.. ne işe yarıyormuşki :)

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Obd2 cihazı veya servisteki tech2 cihazı bağlamak için o port

Herhangi bir obd2 cihazı alıp telefon ile veya pc ile sorunsuz olarak aracınızın anlık değerlerini görebilir, hataları bile silebilirsiniz.

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...