corsa d westinghouse arızası

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrblar
arkadaşlar, 2007 corda d (z13dtj) aracımın çalıştıktan bi süre sonra frenden tısss diye ses geliyor.Hava üflemesi şeklinde.fren pedalına hafif dokunmayla kesiliyor.ayagımı pedaldan çekince tısss lamaya devam ediyor.Freni pompaladıgınızda da tır gibi acaip hava sesi çıkarıyor.Yetkili servisde özel servisde aynı teşhisi koydu.Westinghouse un içindeki hortum yırtılmış.o da komple westinghouse değişiyormuş.400tl gibi bi maliyeti var.Fakat 4 yaşında bi araç için bu arıza erken değil mi?

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ses bendede var aynı özellikleri benim aracımda gösteriyor fren ustasınada gösterdim kendi ustamda baktı başka bi corsa d yede bindim(ki araç 70 bin km de benim aracım 115 bin km de)ondanda aynı ses geliyordu sanmıyorum birşey olsun aracın fren sisteminde bir problem olmadıgını sölediler ancak benim araç o sesi bariz olarak çok sıkışık istanbul trafiginde yapıyor onun dışında kısa mesafelerde ve uzun yolda böyle bir sıkıntısı yok sadece dur kalk ın sık oldgu ve ani 2-3 frenden sonra başlıyor

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ses bendede var aynı özellikleri benim aracımda gösteriyor fren ustasınada gösterdim kendi ustamda baktı başka bi corsa d yede bindim(ki araç 70 bin km de benim aracım 115 bin km de)ondanda aynı ses geliyordu sanmıyorum birşey olsun aracın fren sisteminde bir problem olmadıgını sölediler ancak benim araç o sesi bariz olarak çok sıkışık istanbul trafiginde yapıyor onun dışında kısa mesafelerde ve uzun yolda böyle bir sıkıntısı yok sadece dur kalk ın sık oldgu ve ani 2-3 frenden sonra başlıyor
yalnız önceden böyle bi ses yoktu.araç çalıştıktan 15-20 sn sonra ses gelmeye başlıyor.hatta aracı stop ettikten sonra 2-3 sn daha devam ediyor, içindeki hava boşalıyor galiba.

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız önceden böyle bi ses yoktu.araç çalıştıktan 15-20 sn sonra ses gelmeye başlıyor.hatta aracı stop ettikten sonra 2-3 sn daha devam ediyor, içindeki hava boşalıyor galiba.
basıp çekme yaparken gelen ses normal freni ponpalıyoruz çünkü çogu araçta ona benzer ses gelir opel dede aşagı yukarı gelmesi gereken ses geliyor ancak sabit dururken de sürekli bir tıssss lama var ama dediğim gibi bende böle şartlarda gelmeye başlıyor o ses arabayı çalıştırdıgımda yada stop ettkten 2-3 sn sonrasına kadar gelen bir ses yok ben kendi ustamada gösterdim arkas tan fren ustasınada gösterdim 2 side bana problem yok dedi pinpirikli oldugumdan hemen duymaya başladım bu ses ben aracı 70 bin de aldıgımda az vardı çok zor duyuluyrdu şimdi alıştıgımdan mı yoksa kafayı taktıgımdanmı bilmem daha çok duyuyor gibiyim eğer sorunu çözerseniz buradan paylaşırsanız sevinirim

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fakat 120-140 km hızla giderken ani fren ihtiyacında tehlike arz edebilir.O süratte yapılan ani frende o hortum tamamen yırtılırsa fren sertleşicek, fren mesafesi artacak.