Corsa-D Tss-20 Pioneer Tweeter Baglanması?

leventcanker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Herkese selamlar.Elimde 2 çift Pioneer tss-20 tweeter var arkadasımdan buldum. bunları aracıma takmak istiyorum yalnız anfi çıkısınamı teyp cıkısınamı takılması gerektigi hakkında ciddi sorunlarım var.
Sorularım şöle...

1. Tss-20 (orjinal tabiki) gerçekten efsane tweeter olarak biliniyomus sölenildigi kadar iyi yapan nedir bu tweeterı.aracıma taktıgımda istedigim verimi ( taribi cahizse ) cıs tak sıc tak gibi bir ses alabılırmıyım.

2.Aracımdaki tesisat Orjinal teyp üzerine dönüştürücüyle anfi cıkısı yapıldı 1200 JBL kutu bas ve bossman bir anfim var.anfim yanlıs bilmiyosam 4 cıkıslı olması lazım fotolarını altta görebilirsiniz.

3.Tss-20 leri anfiye baglasam daha ii verimmi alırım yoksa cok buyukbır yanlısmı yapmıs olurum(forumlarda biraz arastırdım kapasitör degeri tam ayarlanmadıgında sanırım anfide tss 20 leri yakma sansım varmıs ) Diyelim anfi cıkısına degilde teyt cıkısına baglamak istedim aracımın cd caları orjinal oldugu ıcın bozmak istemiyorum dolayısıyla teyp e baglandıgında randuman alırmıyım.(sonucta tss-20 yi baglıycaz? )

4.Bu konuda yorumlarınızı beklıyorum.Son soruma gelince diyelimki teyp cıksına baglanması konusunda karar verdik ön gögüste saglı sollu mu yoksa emliyet kemerlerinin cıktıgı aracın sag ve sol tavan kulaklarına mı monte ediyim tss 20 leri?

Son düzenleme:

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence öntarafa koy derim.bende tesisat işine yeni girdim ama amfi ve teybin tweeter e verdiği frekanslar farklıdır die biliyorum ve tss-20 leri amfiye baglamak içinde kompenetlerdeki gibi krosover gerekiyor die biliyorum yanlış biliyorda olabilirim benimki kulak dolgunlugundan mütevellit kolay gelsin....

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TSS 20 Pioneer'in eski seri ürünlerindendir.6985 ve TSS 20 ile kurduğumuz sistemler vardı eskiden.1 yada 2 tane yüzey bası ile tamamlanırdı.

Kesinlikle anfi ile kullanman en doğrusu.Tartışmasız.
Ayrıca bahsettiğin cıstakcıstak sesi yakalamak için orta ses ve bas ile desteklemen gerekir.Çünkü ses bir bütündür.Hiç biri bir diğeri olmadan bir işe yaramaz.Ya arka pandizota takılacak full range bir hoparlörle desteklenmelidir.Tabiki illede TSS 20 takacak isen.Yoksa kapılara component takıp bagajdan bir basla sistemi tamamlarsın.

Nereye takılacağına gelince sakın yan direklere takma derim.Dediğim gibi ses bir bütündür ve direk kulak hizasında tiz olması tüm zevkini kaçırır.

leventcanker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anfimde crossover özelligi varmıs sanırım anfiye girsem sorun olmaz dımı?

eL_nino

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ts-s 20 ler zaten kutusu dahilinde crossover ile beraber satiliyorlar.Crossoverlar icinde bulundurduklari kondansatorler ile hem tweeterlari korumakta hemde gelen enerjiyi duzenleyerek tiz harici ses atmasini onlemektedir.Eger anfiye baglayacaksan bu crossover'larla ve ayri bir kanala baglanarak tiz ses icin ayar yapilmalidir.Aksi taktirde tweeterlarinin orta ses ve/veya bass ses cikarma ve yanma riski olabilir.Zaten iyi bir montajci bunlari sana bahsedecektir.Kolay gelsin

ahmetusta61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.meka-shop.com
öncelikle hayırlı olsun tss 20 lerin :)
bence amfi çıkışına bağla dağa güzel netice alırsın resimdeki amfiye 2 sinyal girişi girilmiş ttss20 ler, bağlaman için 4 girmen lazım onun için coğaltıcı y kablo bağlaman gerekiyor yada teypden 1 kablodağa çekmen gerekecek

sana kolay gelsin