corsa D torpido ışıgı yaptım :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar corsa D 2012 aracıma fabrikanın ayıbı olarak dusundugum torpido ışıgı konulmaması meselesine 1kaç saatte ve 4 tl maliyet ile son vermiş bulunmaktayım 4-5 adet ledi bulnan bir şerit led,torpidonun kapanıp açılmasına tepki verecek tarzda ufak bir anahtar, bir miltar kablo, çift taraflı bir bant ve 9V pil ile ufak bir duzenegi evde hazırladım ( elektrikçiler duzenegı kendısıde hazırlıyor bedavaya) pile çift taraflı bant yapıstırarak gözükmemesi için torpidonun ust kısmındaki delikten bant yapısacak sekılde(ses cıkarmaması ıcın) içeri ittim fazlalık 5-10 cm kabloları da buraya tıktım daha sonra torpido kapagının sag ust kosesıne kapak kapanırken sıfır gelecek sekılde cıft taraflı bant ıle anahtarı yapıstırdım led i de tavan kısmına çift taraflı bantla yapıstırarak ıslem son buldu :) Oldukça kullanıslı oldu öyle kirli bi goruntusude yok ,sanırsam 2-3 ayda bir pil ister o kadar :) zaten sorun yaratmaması için butun ıslemlerımı cıft taraflı bantla ve zarar vermeden yaptım ;) resimleri en kısa surede eklerim...
torpido gozunu cıkarmakta sorun yasamayan arkadaslar bunu daha kullanıslı hale getırerek orjınal benzerı bı uygulama halıne getirebilirler ;)

Ekli dosyalar

• gmskz.jpg
    gmskz.jpg
    31.1 KB · Görüntüleme: 134
Son düzenleme:

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o lambadan alıp torpidoyu söküp çakmaklığın arkasındaki elektrik kablolarına da bağlayabilirsin.Orjinal GM lamba serviste 16TL..kabloları yok.iki tane kablo ayarlayıp direk çakmaklığın aydınlatmasına bağlayabilirsin.Daha önce denedin mi ya da gördün mü bilmiyorum ama Polen filtresi değişimi için torpido sökülüyor(4 tane vida tutuyo 1 dakikalık iş) daha sonra yan kapaklardan bi tanesini açıp çakmaklığa ulaşabilirsin.fotoğraf çekmedim ama ben bütün işlemi yarım saatte bitirmiştim.Fotoğraflar olsaydı güncellicektim.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler Erinc ya :) bılmıyordum bu kadar ucuz oldugunu en yakın zamanda halledıcem bu durumu :) cıdden cok guzel olur orjınalı :)

corsa2012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar corsa D 2012 aracıma fabrikanın ayıbı olarak dusundugum torpido ışıgı konulmaması meselesine 1kaç saatte ve 4 tl maliyet ile son vermiş bulunmaktayım 4-5 adet ledi bulnan bir şerit led,torpidonun kapanıp açılmasına tepki verecek tarzda ufak bir anahtar, bir miltar kablo, çift taraflı bir bant ve 9V pil ile ufak bir duzenegi evde hazırladım ( elektrikçiler duzenegı kendısıde hazırlıyor bedavaya) pile çift taraflı bant yapıstırarak gözükmemesi için torpidonun ust kısmındaki delikten bant yapısacak sekılde(ses cıkarmaması ıcın) içeri ittim fazlalık 5-10 cm kabloları da buraya tıktım daha sonra torpido kapagının sag ust kosesıne kapak kapanırken sıfır gelecek sekılde cıft taraflı bant ıle anahtarı yapıstırdım led i de tavan kısmına çift taraflı bantla yapıstırarak ıslem son buldu :) Oldukça kullanıslı oldu öyle kirli bi goruntusude yok ,sanırsam 2-3 ayda bir pil ister o kadar :) zaten sorun yaratmaması için butun ıslemlerımı cıft taraflı bantla ve zarar vermeden yaptım ;) resimleri en kısa surede eklerim...
torpido gozunu cıkarmakta sorun yasamayan arkadaslar bunu daha kullanıslı hale getırerek orjınal benzerı bı uygulama halıne getirebilirler ;)
Kardeşim meraba bende de 2012 corsa enjoy war aynı sıkıntı bende de war malesef corsa da herşeyden kıstıkları gbi torpido ışığınıda kısmışlar yok yani ayni sistemi bende yapmak istiyorum detaylı anlatırmısın ve ayrıca çok da güsel olmuş seninki

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olcay düğme nerede onu göremedim. haftaya vize sonrası dayımın arabaya bende yapıvereyim bari. garibim yok deyip duruyordu...

Sam55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yapıcam bakalım inş. güzel olur...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi