Corsa D Led Aydınlatma

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gündüz farlarını 3000k led ampul ile, geri vites lambalarını ise 6000k led ampullerle değiştirdim.

Gündüz farı için aldığım ampuller akkorlara göre daha uzun geldiği için de farları sökerek takmam gerekti. Farları sökmek için ise tamponu indirmem gerekiyordu.

Merak edenler için ürünün linki aşağıda. Sipariş verdikten 20 gün sonra elimdeydi.

https://tr.aliexpress.com/item/2pcs...2410819489.html?spm=2114.13010608.0.76.g5ZkEn

IMG-20160922-WA0078.jpeg

Gündüz, geri vites lambasının görüşünü bu şekilde. Telefonda bir problem var, gördüğünüz gibi biraz buğulu çekiyor ve anlamadım. Fotoğraf makinem olduğu için de açık konuşmak gerekirse üzerinde duracağım bir problem değil.

IMG-20160924-WA0023.jpeg

DSC_0013_2.jpg

Gündüz gözüyle bakıldığında, ışık şiddeti olarak eski akkor ampule göre fark yok gibi gözükse de (fotoğraf sizi aldatmasın, sarı olan taraf gördüğünüz gibi gölgede kalıyor) akşam gösterdikleri performans karşısında ledlere aşık oldum. Bu ledler ayrıca benim aracın reflektörlerine tam uyum sağladı.

Merak edenler için ürünün linki aşağıda. Bunlar da gündüz farları ile aynı gün sipariş verildi ve aynı gün teslim alındı.

https://tr.aliexpress.com/item/2x-T...2369145587.html?spm=2114.13010608.0.52.g5ZkEn

IMG-20160924-WA0032.jpeg

Karanlıkta geri geri gitmek artık problem değil, bildiğiniz ön far gibi aydınlatıyor :D

IMG-20160924-WA0034.jpeg

Led aydınlatma ile ilgili uygulamalara devam edersem bu başlık altından devam ettireceğimi belirtir, okuduğunuz için teşekkür ederim :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geri vites lambasi guzel olmus Muzaffer gule gule kullan. Bizim geri vitesler T15 miymis haberim yoktu :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Güle güle kullan üstadım.. Süper olmuş, ellerine sağlık.. Aracım eğer kalıcı olursa bende böyle projelerle işe bir yerden başlamak istiyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel olmuş ellerinize sağlık :bir:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geri vites lambasi guzel olmus Muzaffer gule gule kullan. Bizim geri vitesler T15 miymis haberim yoktu :)

Eyvallah Olcay, aynen geri vites T15 :) Çamurluktaki sinyallerin ne olduğunu biliyor musun, bugün hava soğuktu gidip bakmaya üşendim de :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle kullan üstadım.. Süper olmuş, ellerine sağlık.. Aracım eğer kalıcı olursa bende böyle projelerle işe bir yerden başlamak istiyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok teşekkür ederim hocam eski ampulleri duruyor, uzun vadede olumlu olumsuz tüm gelişmelerden haberdar ederim.

Belki trafik cezası yiyeceğiz, belki muayeneden geçmeyeceğiz. Yaşayıp göreceğiz :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah Olcay, aynen geri vites T15 :) Çamurluktaki sinyallerin ne olduğunu biliyor musun, bugün hava soğuktu gidip bakmaya üşendim de :D
Camurluk sinyallerini hic sökmedim bilmiyorum ama T10 gibi duruyorlar. Gunduz farlarina bende led aldim , ama hosuma gitmedi söktüm.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muzaffer bizim araçlara hic yalitim yapmayi dusundunmu? Altina komple pütür , camurluk iclerine bituself , bagaja bituself+sunger , kapilara bituself+sunger ve bagajin sagindaki solundaki (camurluk davlumbazi) bosluklara cam yünu gibi. Malzemeler 250-350TL civarinda tutar herhalde. Hepsini kendim yapacagim ama ilk altina pütür atmayi dusunuyorum , sprey puturler var ama ben kutuda alip firca ile atsam nasil olur ki? Puturun nasil bir formu var hayal edemiyorumda.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camurluk sinyallerini hic sökmedim bilmiyorum ama T10 gibi duruyorlar. Gunduz farlarina bende led aldim , ama hosuma gitmedi söktüm.

Çamurluk sinyallerini sökmek kolay Olcay. Sağ tarafa mı sol tarafa mı tam emin olamadım ama bir tarafa hafif ittirip kendine çekince geliyor. Yalnız ampulün uzunluğu önemli. Toplam uzunluk 3 santimi 1 milim dahi geçerse sığmıyor :)

Tavanda yalıtım var söktüğümde görmüştüm ama döşemeyi araçtan çıkartamadım :)

Aracın altına pütürü ister fırça ile at ister sprey ile at Olcay hangisi ucuz olacaksa o yöntemi tercih et derim ve aralarındaki farkı hiç bilmiyorum. Pütür, bildiğin zift işte fakat zamanla katılaşıyor :) Sökülüp yenilenebiliyor mu emin değilim, ama önceden yapılan sağlam bir temizlik ve bir o kadar da güzel işçilik olursa buna ihtiyaç kalmaz sanırım.

Yalıtım işini çok düşündüm fakat sonra vazgeçtim, iyi kötü kapılarda ve tavanda bir yalıtım var fakat esas kaput keçesi güzel ses kesiyor. Onun da fiyatını öğrenince vazgeçtim :D Kasım ayında askere gideceğim için masraf yapmıyorum. Askerden döndükten sonra iş güç durumuna göre belki aracı değiştiririm. Yakıt tüketiminden memnunum bu sebeple de belki güzel bir masraf yaptıktan sonra 200 250bin kilometrelere kadar kullanırım, hiç emin değilim ve çok kararsızım :)