Corsa D Lastiklerimi Yeniledim peki ya Stepne???

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
195 55 R16 87H olan Goodyear Excellence lastiklerimi yine Goodyear Efficientgrip performance ile 1 Takım olarak yeniledim. Fakat stepne olarak 2012 üretimi 1 Adet aracı aldığımda üzerinde hiç kullanılmamış Goodyear Excellence var.Bu stepneyi satsam çıkma yada yeni aynı ebatta efficientgrip performance alsam nasıl olur yada stepnede olan lastik ömrü kaç yıldır sizce? Saygılarımla.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Clio aracımda 2004 üretimi Goodyear'ın GT3 modeli var hiç kullanılmamış simsiyah duruyor hiç hava basılmadığından havası inikti geçen bastım öylece duruyor.. Sizin durumda da lastik patlamasında kısa süreli kullanılacaksa sorun olmaz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde stepnenin de değişmesi gerekir ancak Berkay' ın dediği gibi ihtiyaç halinde, kısa mesafeli ve dikkatli kullanımlarda problem olmaz.

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için çok teşekkürler :)

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
memnunmusun good yearlardan.. bende alıcam ama çok kararsızım..

Antalyanın bir ilçesinde yaşıyorum burada herkes michelin alır ama benim aracımın üzerinde alırken Goodyear Excellence lastikleri vardı çok çok memnunudum sırf ne olur ne olmaz diye birde muayne yaklaşıyor diye yeniledim.4 Senelik lastik ve 52 Binde yeniledim daha gitse çok giderdi ama aklım yeni nesil Goodyear lastiğindeydi :) Şuanki Efficientgrip performance'den daha çok memnunum emin ol! Zaten lastik değerleri herşeyi gösteriyor! Lastik kullanıcıya,kullandığı yere yola göre değişiyor ve birde bütçe meselesi. Adam Petlas'da kullanır,Starmax'da Goodyear da Başka markada birsürü çeşit var. Bence kişi kendisi karar vermeli bir sürü çeşit var :)

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
195 55 R16 87H olan Goodyear Excellence lastiklerimi yine Goodyear Efficientgrip performance ile 1 Takım olarak yeniledim. Fakat stepne olarak 2012 üretimi 1 Adet aracı aldığımda üzerinde hiç kullanılmamış Goodyear Excellence var.Bu stepneyi satsam çıkma yada yeni aynı ebatta efficientgrip performance alsam nasıl olur yada stepnede olan lastik ömrü kaç yıldır sizce? Saygılarımla.

vectra c kasa aracım var. 2004 yılı uretım lastıkler var uzerınde ve hala da bınmeye devam edıyorum. muayeneden falan geçti. yaklasık 50 bın km sadece ben bındım benden oncekı sahıbı ne kadar gıttı onu da bılmıyorum. kısacası ben 4 lastıgı degıstırmıyorum sen sıfır stepne degıstırme telaşı sarmış. sen o lastıgı bana ver ben 10 yıl daha uzerıne takar bınerım.
lastıkcıye gıttım adamlar şaşırıyor bu kadar eskı lastık nasıl guvenıp bınıyorsun dıye. lastık gayet saglam. lastık fırmaların onerdıgı 1 yıl raf omru 3 yıl araç uzerımı omur dıyorlar. bunların hepsı satıs politikası. lastık saglamsa nıye degıstıreyım. herkes şunu dıyecektır bayatlar ıcındekı teller cıkar vs. tamam dogrudur ama gozle gorunur ve soktugun zaman uretım yılını gormeden daha iş gorur dedıklerı ıcın boş yere lastık degıstırmıyorum.
hele stepne lastık ıcın hıc sıfır almaya bıle gerek yok. zaten yolda lastık patlasa amacı senı en yakın yerleşim yerıne goturmek. lastık patladı stepne taktım bundan sonra bununla devam edecegım desen bıle bu seferde lastık balans yaptırman lazım. dıger lastıklerde asınmadan dolayı stepne farklı olacaktır. o yuzden en guzelı stepne konusunda hıc dusunme bıle

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c kasa aracım var. 2004 yılı uretım lastıkler var uzerınde ve hala da bınmeye devam edıyorum. muayeneden falan geçti. yaklasık 50 bın km sadece ben bındım benden oncekı sahıbı ne kadar gıttı onu da bılmıyorum. kısacası ben 4 lastıgı degıstırmıyorum sen sıfır stepne degıstırme telaşı sarmış. sen o lastıgı bana ver ben 10 yıl daha uzerıne takar bınerım.
lastıkcıye gıttım adamlar şaşırıyor bu kadar eskı lastık nasıl guvenıp bınıyorsun dıye. lastık gayet saglam. lastık fırmaların onerdıgı 1 yıl raf omru 3 yıl araç uzerımı omur dıyorlar. bunların hepsı satıs politikası. lastık saglamsa nıye degıstıreyım. herkes şunu dıyecektır bayatlar ıcındekı teller cıkar vs. tamam dogrudur ama gozle gorunur ve soktugun zaman uretım yılını gormeden daha iş gorur dedıklerı ıcın boş yere lastık degıstırmıyorum.
hele stepne lastık ıcın hıc sıfır almaya bıle gerek yok. zaten yolda lastık patlasa amacı senı en yakın yerleşim yerıne goturmek. lastık patladı stepne taktım bundan sonra bununla devam edecegım desen bıle bu seferde lastık balans yaptırman lazım. dıger lastıklerde asınmadan dolayı stepne farklı olacaktır. o yuzden en guzelı stepne konusunda hıc dusunme bıle

Cevabınız için çok teşekkür ederim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
vectra c kasa aracım var. #2004 yılı uretım lastıkler var uzerınde ve hala da bınmeye devam edıyorum.# muayeneden falan geçti. yaklasık 50 bın km sadece ben bındım benden oncekı sahıbı ne kadar gıttı onu da bılmıyorum. kısacası ben 4 lastıgı degıstırmıyorum sen sıfır stepne degıstırme telaşı sarmış. # sen o lastıgı bana ver ben 10 yıl daha uzerıne takar bınerım. #

Sen kendine şimdiden bir mezarlık seç bence çünkü hayatınla kumar oynuyorsun.
Böyle bir övünme olamaz yanlış.
Benim arabam 500.000 kilometrede daha anahtar değmedi yada aküm 15 sene dayandı gibi bir muhabbet değil.
Hadi diyelim ki viraj yapmıyorsunuz , her virajda 50 kilometreye iniyorsunuz , 80 km/h'ı geçmiyorsunuz..
Güzel peki ya yolda giderken o lastik patlarsa mazallah bir kalıp sabuna giderseniz ?

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sen kendine şimdiden bir mezarlık seç bence çünkü hayatınla kumar oynuyorsun.
Böyle bir övünme olamaz yanlış.
Benim arabam 500.000 kilometrede daha anahtar değmedi yada aküm 15 sene dayandı gibi bir muhabbet değil.
Hadi diyelim ki viraj yapmıyorsunuz , her virajda 50 kilometreye iniyorsunuz , 80 km/h'ı geçmiyorsunuz..
Güzel peki ya yolda giderken o lastik patlarsa mazallah bir kalıp sabuna giderseniz ?

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eyvallah yorumun içinde. yazdıgım yoruma dıkkat edersen. benım lastık kabak demedım. benım lastık cok kotu gıdıyor demedim. ve olayı sonuc olarak benım yaptıgınız gıbı de yapın demedım. hangı lastıkcı baksın ıdare eder dıyor. uretım tarıhını gorunce kotu dıyor. ben kendı lastıgımden ornek verdım arkadaşın stepnesı konusunda sonuca bagladım.
son olarak butun lastıklerı yenıledım :)