Corsa D Lamba Kodları

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir çok araştırma yaptım buradaki yazılara göre ampul ısmarladım olmadı vs. sonunda tamamladım. Bilginiz olsun diye yazıyorum. Aracım 2014 Corsa D 1.2 Active. Net bilgi kendim denedim güvenerek alabilirsiniz.

Kısa Far : H7
Uzun Far: H1
Sis Lambası : H10 (H11 Diyorlar sakın. soket fiziksel olarak aynı gibi ama uymuyor.)
Gündüz farı: T20 Çift Duy Tombul

Uzun Farlarınızın değişimi için bir tarafta Hava Filitre girişi Tek vida ile sökülüyor. Zorlamayın çok basit. Diğer tarafta ise Silecek suyu deposunun kafası çıkabiliyor. Korkmayın çekin yukarı doğru.
Kısa farların takımı biraz zor ama az bir çaba ile halledebilirsiniz. Yok tamponu sökeceğiz, Teker davlumbazını sökmemiz lazım lafları safsata söktürmeyin hiç bir yerini. Saygılarımla...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısa farları değiştirmek için 2 saat ayırdığımızı bilirim. söküp tamponu takmak daha kolay yemin ediyorum :D

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 1-2 ay önce kendim kısaları değiştim. Ön araştırma ve keşif sonucu şuan 2 dakika sürmez değiştirmem.

Sol sürücü tarafı arka kapak kolay çıkıyor ve takılabiliyor(yer var) ama diğer taraf için tornavida ile hava filtre kutusunu kolayca söküyoruz o kadar. Bu arada ampülü takarken cam kısmına dokunmamaya çalışın ve kapağı tam oturduğundan emin olmadan tel kelepçelerini fazla bastırıp zorlamayın kolay eğiliyor.

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısa farları değiştirmek için 2 saat ayırdığımızı bilirim. söküp tamponu takmak daha kolay yemin ediyorum :D

ampülleri takmak değilde nasıl çıktığını keşfetmek zaman alıyor meğer üzerindeki gergi yayını kenara itmek lazımmış :D ampülü takması 2-3 dk uğraştırıyor. Demin sis ve Park ampüllerini aldım. Photon marka bakalım nasıl olacak. Osram night braker ın beyazı yokmuş sisler için. uzun yol yapmadığımdan beyaz takıyorum. Yoksa sis lambalarının beyaz yapılmaması gerekli farkındayım. :rakir:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ampülleri takmak değilde nasıl çıktığını keşfetmek zaman alıyor meğer üzerindeki gergi yayını kenara itmek lazımmış :D ampülü takması 2-3 dk uğraştırıyor. Demin sis ve Park ampüllerini aldım. Photon marka bakalım nasıl olacak. Osram night braker ın beyazı yokmuş sisler için. uzun yol yapmadığımdan beyaz takıyorum. Yoksa sis lambalarının beyaz yapılmaması gerekli farkındayım. :rakir:
Mehmet Hocam ben direk dibiyle çekiyorum ampülü :)

Kısalarda hafif sarı duran osram ultralife kullanıyorum. Daha iyi aydınlık için beyazımsı night breaker iyi seçim ama yağmur ve siste özellikle beyaz olanlarda görüş düşüyor. Sisler için hafif sarı veya osram all seasons iyi olur.

2-3 defa gece siste kaldım ve kenara çekip durma noktasına geldiğim için ben sarımsı olanları tercih ediyorum.

http://www.top-auto.sk/topauto/esho...14-2-H7/5/174-Osram-Ultra-life-H7-12V-55W-Box

Son düzenleme:

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir çok araştırma yaptım buradaki yazılara göre ampul ısmarladım olmadı vs. sonunda tamamladım. Bilginiz olsun diye yazıyorum. Aracım 2014 Corsa D 1.2 Active. Net bilgi kendim denedim güvenerek alabilirsiniz.

Kısa Far : H7
Uzun Far: H1
Sis Lambası : H10 (H11 Diyorlar sakın. soket fiziksel olarak aynı gibi ama uymuyor.)
Gündüz farı: T20 Çift Duy Tombul

Uzun Farlarınızın değişimi için bir tarafta Hava Filitre girişi Tek vida ile sökülüyor. Zorlamayın çok basit. Diğer tarafta ise Silecek suyu deposunun kafası çıkabiliyor. Korkmayın çekin yukarı doğru.
Kısa farların takımı biraz zor ama az bir çaba ile halledebilirsiniz. Yok tamponu sökeceğiz, Teker davlumbazını sökmemiz lazım lafları safsata söktürmeyin hiç bir yerini. Saygılarımla...

Konu açılalı baya olmuş ama teşekkür etmeden geçemiycem.Yaklaşık iki saattir sis farı ampulü için H10 mu yoksa H11 mi araştırması yapıyordum.Aynı araca sahibiz ve gönül rahatlığı ile H10 siparişimi verebilirim artık.Bilgilendirmeniz için teşekkürler,kazasız sürüşler. . .