CORSA D için yay aranıyor? (2.el olabılır) ve öneri

ihsan_07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam ben 2 kısı bınıyordum,5 cm sürtme yapmadı hıc....

şimdi sen ailece bineceğin için sürtme yapabilir...
senın ıcın 3 cm ıdeal bence...ama helezonları aldıgın usta taksın ve kac cm dusecegını hesap etsin ona göre yay tavsiyesinde bulunsun sana...
mesela 1.2 motor ile 1.4 motor olan 2 farklı araca aynı yayları tak farklı düşür her ikiside...hesap etsin derken bunlardan bahsediyorum

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ağırlık farkı var çok doğru demiş

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam ben 2 kısı bınıyordum,5 cm sürtme yapmadı hıc....

şimdi sen ailece bineceğin için sürtme yapabilir...
senın ıcın 3 cm ıdeal bence...ama helezonları aldıgın usta taksın ve kac cm dusecegını hesap etsin ona göre yay tavsiyesinde bulunsun sana...
mesela 1.2 motor ile 1.4 motor olan 2 farklı araca aynı yayları tak farklı düşür her ikiside...hesap etsin derken bunlardan bahsediyorum
aynen doğru sölemişsin benzinli ve dizel yayı diye 2 ye ayrılırlar dizele benznli yayı takarsan bi nebze daha düşer ve sert olur zaten üst postlarda eibach ların düşürmesi konusunda yorum gelmiş birtane daha ben 3.5 cm h&r taktım dizel yayı lastik çamurluk kapandı hatta önler çamulruk içinde arkalarda bi nebze ancak h&r yumuşak bir yay değil eibach a göre ben kendim h&r kullanıyorum bazen evet rahatsızlık veriyor ancak yol tutuşu olsun düşürmesi olsun istedigim gibi ailecek biniyor bi nebze alçalsın rahatsız olmıyalım diyorsnız eibach alın kesinlikle...

Ozzy45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araştırdıgıma göre eibach fazla düşürmüyormuş 3,5 lar 1.5 cm düşüyo deniyo eibach 5 lik alsam bana 2.5 fln düşşe yeter + konfor olsun. peki dizel olup olmayışını nasıl anlıycam. şimdi öyle bir devirde yaşıyoruzki insanlar mal satmak için yalan söyleyen çok

ygt_kymz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yay taktırırken aracın motoru agırlıgı sertlıgı yayın sagı solu sarmal tarafı falan hersey cok onemlı... ayrıca sert yaylar konsolda sese ve konsol catlamasına yol acıyor dıyorlar o nekdr dogrudur bılemem

fb_erol_1317

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde arkadaşlar benim bi tespitim var bu yay konusunda ne kadar doğru bilemem tabi şimdiye kadar 2 tane spor yaylı arabada karşımıza çıktı biri 2011 320d eibach 3 lük yay taktık yaklaşık 10 binkm sonra kapılardan ses gelmeye başladı diğeride 2011 scirocco hala biniyor kuzenim ve arabanın içinde konsol ,kapı ve bagajından ses geliyor.Bu yay arabayı sertleştiriyor her çukurda küt küt yapınca elbet arabadan bi süre sonra sesler gelmeye başlıyor.Yada istanbul yolları yaylı yaysız her türlü arabanın canını okuyor:)

ihsan_07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğrudur hangi araca takarsan tak bi süre sonra ses geliyor arabanın her yerinden...
benım arkadasımda taktı scirocco ya eibach 5 cm... 2 hafta oldu şuan için sıkıntı yok ama biraz zaman geçsin başlar...

araç için sağlıklı değil görüntüden başkada bişi vermez araca...
yay takıyorsan paranı birazcık daha kıyıp spor amasör alıcaksın sıkıntısız kullanıcaksın...yarın öbürgün amasörler patlayabilir:D

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakın yapmayın öyle birşey hele corsa d de
h&R 320-340 milyon olması lazım
eibach 280-320 milyon
sizin için hangisi ön plandaysa ona göre alın
arabam düşsün yol tutuşum çok daha ii olsun diyorsanız h&r
arabam biraz düşsün konfordanda bişi kaybetmym derseniz eibach alın ama eibach alcaksanız 5 cm alın:D

fb_erol_1317

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1 aya yaylanırım inş. böyle çok yüksek H&R 5 yada 3.5 alıcam bugün 5 kişi bindik setlerde banamısın demedi altını vurmadı ben vurur diye bekliyodum 5 kişi bi 5cm düşürdü çünkü arabayı :)