corsa d essentia için tavsiyeleriniz

JimGordon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2009 essentia aldım 3 ay once kadar.pişmanım :p njoy almadıgım için.
1. planda jantlar var
çoğu kişi araba 1.2 oldugu için 14" tak filan diyor forumu okuyorum 17" takanlar var tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız.
2. sis farları bi arkadaş sis farlarını kendi takmış.kendi deyimiyle süs farı :p
opelin kendi sevisinde biraz pahalı diye duydum dışarda taktırsam maliyeti bana ne kadar olur aşagı yukarı.
3.Farlar
Far konusunda tamamen bilgisizim angel mı xenon mu hiçbirşey bilmiyorum xenonlar hoşuma gidiyor açıkcası siz ne tavsiye edersiniz

+ bu gibi değişiklikleri yapınca araç garanti dışında kalır mı? şimdiden zaman ayırdıgınız için teşekkurler

çağrı60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. sorun bendede corsa c nin 1.2 si var gayet güzel janta gelince motoru torma lafını bırak mühendisler 1.2 ye 17 ye kadar müsade etmişler ama sen 15 yak konfordan kaybetmessin .janta gaeranti dışı kalmaz

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağrı milleti yanlış yönlendirmiyormusun burda konu corsa d eren bey aracınıza 185/65/15
195/55/16 215/45/17 ki benim önerim 17 hem yanak mesafeniz iyi hemde taban geniş olacağından konfordan pek ödün vermezsiniz

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
17 tak süper oluyor abimde var 17'' jant bir sorun yaşamadı..

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence siz njoy alın:D
şaka bir yana,14 lük jantın hiç yakısmayacagı kanısındayım bende..

erayerdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jant konusunda 15 i gecmeyin derim çünkü kendi aracımda 195/55/16 mevcut ve aracı biraz yoruyor. 195/60/15 ölçülerini öneririm

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-araç 1.2 16 ve 17 aracı yoracaktır..araba neden gitmiyor hızlanmıyor diyebilirsin..ayrıca yanaklar ince olacağından konforun büyük kısmını kaybedersin.ama çok güzel görüntü olur orası ayrı...bunlardan çekiniyorsan 15 ama olsn dersen 16 bence.. 17 abartı kaçar...

2-sis farı servislerde biraz kazıklı tarifedir..yetkili servis olsun garantiden çıkmasın ama pazarlık yapabileceğin biryer olsun..

3-angel şık duracaktır ama dikkat et alırken..denettir merceklerine baktır ve xenon u kesinlikle kaliteli al...yoksa yollar geceleri kabusun olur...8000K iyidir...

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servis corsa c için sis farı işlemini 1000 lirayı bulur demişti :D
dışarda iyi bi ustaya yaptırın..
ama bence orjinal gibi yaptırın daha zevkli olur.. yani bilirsiniz belki ama galiba sizin far anahtarınızda da ön sis için düğme yoktur, bu durumda komple far anahtarını değiştirmeniz gerekiyo... ama o anahtar corsa c için 160 tl..
ben onun yerine içeri bi düğme çektirdim yalnız biraz aşağda kaldı sisi açmak için eğilmem gerekiyo.. yani bence çıkmacıdan bitane far anahtarı ve onun kablo demetlerini alın böylece orjinal olacaktır..
yalnız bide corsa c lerde ekranda ön sislerin ışığıda yok mesela.. sizdede yoktur büyük ihtimal.. ön kadranı açıp oraya bi ampül koyulunca sorun çözülür yani kadrana bakınca sisin açık olup olmadığını görürsün..
ama kadranın sökülmesi iyi mi kötü mü bilmiyorum

çağrı60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim anlamadığım admalr cdtı lere 17-18 jant takıyorlar bir şey olmuyor benzinliye takıyon yorulur diyor .bir de hafifi alaşımlı alırsa rahat edersin çok yorulmaz motorun