corsa D eibach

axichild

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal 14'' kantlı aracıma eibach 3.5cm yay takmak istiyorum..hem yay hem de işçilik kaça maal olur acaba? 3.5 cm belli olur mu?aracta konfor gider mi? bekliyorum arkadaslar.jant almadan yay alınmaz mı??

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
14 jantla 5 lik yay bile kullansan şık durmayacaktır.
35 mm eibach ben kullanıyorum ama araçta 16 orjinal jantlar var.
Sen jant kapaklarıyla kullanacaksan yaylar çok da yakışmayacaktır.
Çok kollu 16 jant+3,5 veya 5 eibach çok uyumlu olur.Görünüm ve yol tutuş iyileşir.Konfor bir miktar azalır.

axichild

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten jant almayı düsünüorum ama 15'' öncelikle yayları taksamm biraz kulansam..ikisini aynı anda yapamam ekonomi..2. el lenso alabilirim ya da yay yerine..400 tl civarı diyorlar montaj dahil yay için nasıl acaba?

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d kulllanıcısı ve etrafımda çok corsa d modifiye eden insan olunca hangi yay ne kadar ne kadar alçaklık sertlik iyi bilirim
öncelikle eibach tan vazgeç corsa d dengeli düşürmüyor 3.5cm takıyorsun ön havaya kalkıyor arka iniyor vs haa ama konforu çok etkilemez eibach ama görünüş olarak pek bişi farketmicek
h&r 3.5 var benim aracımda etrafımdaki çoğu corsa cı h&r kullanmakta en dengeli o indiriyor yol tutuşu dağlar kadar fark yaptırıyor fakat sert bi yay konfordan biraz vazgeçiceksin ama her kuruşuna değiyor:D
bide FK yay var oda dengeli düşürmükte fakat h&r dan bile sert bi yay

eibach corsa d için 250-280 e bulursun
h&r corsa d için 280-320 arası bulursun
FK corsa d için bilmiyorum fiyatını netten bakabilirsin
işçilik te 50-80 milyon arası değişir

buda benim aracın sac jantlar ve 185-70-14 lastiklerle h&r 3.5 cm yay la yandan görünüşü en eski haliyle:D
ne3hd.jpg

bdpaa.jpg

Son düzenleme:

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aracımın fotolarına bakarak bılgı sahıbı olabılrıısnız :)

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben taktırmaya 50 lira verdim.. 70 lira dedi 50 liraya hallettik..bilginize..

axichild

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d kulllanıcısı ve etrafımda çok corsa d modifiye eden insan olunca hangi yay ne kadar ne kadar alçaklık sertlik iyi bilirim
öncelikle eibach tan vazgeç corsa d dengeli düşürmüyor 3.5cm takıyorsun ön havaya kalkıyor arka iniyor vs haa ama konforu çok etkilemez eibach ama görünüş olarak pek bişi farketmicek
h&r 3.5 var benim aracımda etrafımdaki çoğu corsa cı h&r kullanmakta en dengeli o indiriyor yol tutuşu dağlar kadar fark yaptırıyor fakat sert bi yay konfordan biraz vazgeçiceksin ama her kuruşuna değiyor:D
bide FK yay var oda dengeli düşürmükte fakat h&r dan bile sert bi yay

eibach corsa d için 250-280 e bulursun
h&r corsa d için 280-320 arası bulursun
FK corsa d için bilmiyorum fiyatını netten bakabilirsin
işçilik te 50-80 milyon arası değişir

buda benim aracın sac jantlar ve 185-70-14 lastiklerle h&r 3.5 cm yay la yandan görünüşü en eski haliyle:D
ne3hd.jpg

bdpaa.jpg

ssertlik çok fark eder mi H&R ile eibach tam bilemiyorum nasıl sert oluyor..bütün eibach lar mı dengesizz düsürüyor?? KASİSLERE FALAN NASIL GİRCEZ YAY TAKINCA?

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
h&r daha sert bir yay virajlar çok keyifli oluyor bütün eibach ları bilmem ama corsa d de eibach iyi düşürmüyor h&r çok iyi basıyor
kasislere eğer karter koruma varsa genelde sürter :D ancak normal yolda korkmaya gerek yok