corsa d bozuk yolda direksiyona vuran ses.Ustalar lütfen Yorum.

milliyetci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.2 Opel Corsa 2014 model 12.000 KM de aracımın bozuk yolda direksiyon tarafından duyulan ses geliyor.Geçen sene direksiyon mafsalı değişiti.Ses kesilir gibi oldu.Bir kaç aydır yine var.Servise garanti bitmeden gösterdim,bu ses direksiyonun mekanik sesi dediler.Ben tatmin olmadım.Sizce bu ses neden kaynaklanır?Ön düzen kontrolünde herhangi bir sorun yok dediler.
Bu ses düşük hızlarda ve bozuk yolda geliyor.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bi servise daha gösterin ayrıca nasıl ni ses lak lak diye mi metal sürtünme sesi mi uğultu mu?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olur öyle sesler sonuçta opele biniyorsun :) , biraz muzik sesi açin binin gitsin.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
corsaların kronik sorunu direksiyon kutusu

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tıkırtı burçları denen parça eskimiştir.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki metalin birbirine çarpması gibi,bozuk yollarda geliyor.Araba garantili.Servise gösterdim bir şey anlamadılar.Normal diyorlar.

Önceki arızayı tekrarlama gibi görünüyor. Garantiniz mevcut ayrıca serviste yapılan parça değişimi tadilatı 2 yil garantilidir. Siz yaptırdığınız yere gidin en yetkili kişi ile görüşün değişimi veya tadilatını yeniden talep edin hala aynı şeyi derlerse opel türkiye ile görüşün

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Corsa kullananlardan duyduğum, kronik bir sıkıntı. Çok işin ehli ustaların birkaç çekiç darbesi ile çözdüğünü duyduğum, serviste ise bu iş için kimi zaman mafsal kimi zaman direksiyon kutusunun değiştirildiğini, sesin en geç 6 ay içinde tekrar geldiğini duyduğum, duyunca beni corsadan direk soğutan detay.

candc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede vardı aynı sorun ben gayet net hissediyordum ama gösterdiğim ustalar pek bişey hissetmiyoruz diyorlardi mafsal sıkıldı sorun biraz düzeldi ama yine hissettiğim için direksiyon kutusu revizyonu yaptırdım tornacıda bir sene filan oldu sorun yok şuan

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.2 Opel Corsa 2014 model 12.000 KM de aracımın bozuk yolda direksiyon tarafından duyulan ses geliyor.Geçen sene direksiyon mafsalı değişiti.Ses kesilir gibi oldu.Bir kaç aydır yine var.Servise garanti bitmeden gösterdim,bu ses direksiyonun mekanik sesi dediler.Ben tatmin olmadım.Sizce bu ses neden kaynaklanır?Ön düzen kontrolünde herhangi bir sorun yok dediler.
Bu ses düşük hızlarda ve bozuk yolda geliyor.
Hangi servise gidiyorsunuz. Yenimahalledeki OPAK' a gidin.