corsa d bor katkısı

bor katsısı koymalı mıyım

• Kullanılan toplam oy
    25

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsayı alalı daha 3 gün oldu ve 360 km yol yaptım şimdi bu araca bor koysam mı yoksa daha sonraki kmlerde mi koymalıyım

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koy koy korkma birşey olmaz

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
araştırmalar sonucu belirtilen hiç bir özelliği sağlamadığı ortaya çıkmıştır bu tür ürünlerin o yüzden kullanmamaya karar verdim oy kullanan bütün arkadaşlara teşekkür edeyorum

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuan gerek yok. borun mantığı yüksek km yapan araçlarda içerideki yanmadan oluşan kurumları temizler. senin araban henüz yeni herhalde şuan için gerek yok. ayrıca bor her zaman kullanılmaz. yağ değişimi yapılır. ardından 400 - 500 km yol yapıldıktan sonra kullanılır.
örneğin aracım 111bin kmde fazla kullanmıyorum.
yağını yeni değiştirdim. yaza doğru yine değiştiririm.
değişimden sonra şehir içinde biraz km yapıp ardından uzun yola giderken bor katkısı kullanacağım.
araba belli hızda uzun km gitmesi önemli o nedenle böyle bir yöntem uygulayacağım.
bildiğim ve güvenilir kişilerden aldığım tavsiyeler bunlar.
ama kendim henüz denemedim.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km ile alakalı bence..

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
İlla bor kullanmak istiyorsanız benim motoru çıkartıp sizin corsa D takalım sizde bana sizinkini verin temiz motor keyfi yaşayayım :)

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 190.000 km de iken bor power koydum bariz bi farkini goremesemde olumlu yorumlar aldigim icin ekledim motor yagina.. ama taze motora gerek yok bence.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bor u genellikle yüksek km yapmış araçlara tavsiye ederler ve yağ üreticileri yağın formülünü bozabileceğini düşünerek her türlü katkıyı tavsiye etmezler.

motorun ömründe kısalma olmasın istemiyorsan bakımlarını aksatma. servis 15.000 km desede 10.000 km de bir yağını ve filitrelerini düzenli değiştir yağ olarak full sentetik mobil 0w/40 tavsiyem olur. 10w/40 gm ler bana güven vermiyor : ))) . bunu yanısıra periyodik bakımlarınıda ihmal etme örneğin 4 yıl veya 60.000 km de bir tiriger setini mutlka değiştir tiriger bir koparsa herşey çöp olur.