Corsa D birkaç soru

ag67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar cuma günü kendime Corsa D(Dizel) bir araç aldım.Araçla ilgili bir kaç sorum/sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.

1.Sol cam suyu fiskiyesi memesi içine kaçtı nasıl çıkartabilirim oradan.Camın altındaki uzun parçayı sökmek mi gerekli?
2.Farlarım kapanmıyor.Düğmeyi en sola çevirsem bile yanıyor.Neyi eksik yapıyorum acaba?
3.Arka koltuk yatmıyor.Yatmadan önce 2 kademe var sanırım dik olarak kaldı pandizotla arsında 5 cm kadar boşluk oldu oradan hareket etmiyor.Sol taraftaki mekanizmada sorun var diye tahmin ediyorum.Herhangi bir özel opel servisi sorunumu çözebilir mi?
4.Araç çok hafif sola çekiyor.130 km hızdan sonra titremeye başlıyor.Normal değil diye tahmin ediyorum.Ön takımımda sorun var sanırım.Yada sadece rot balans ayarımı sorunludur?
5.Araç 65 bin kmde servise götürmeyi düşünüyorum.Özellikle dikkat etmem gereken bir yer/parça varmı, yoksa servise teslim etsem onlar ne yapacaklarını bilirlermi?

Son düzenleme:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun kazasız sürüsler dilerim.
Sorularına gelirsek;
1-kaputu kaldırdıgıda lastik parça var görursun onu çek kaldır o dediğin plastik parçanın arasını kaldır zorlama fazla bi bez sikistrabilirsin elinle o parçayı yerine takabilirsin. Youtube de jet wash astra h yaz dediğime benzer uygulama .
2. Role arızasi olabilir diye düşünüyorum.
3. Mandala basıp sertçe çekmen lazim yavaş çekersn açıklık kalır yerine oturturkende aynı şekil mandala basılı ıttir çeksin.
4 yüksek hızda araçta ön takım zarar görmedi ise büyük ihtimal titreme lastik Balans dn. Sağa çekmesi Rot ayarından. Lakin düzelmez ise ön takıma baktirmalisin veyahut lastiklerine.
5.65 bin km de önemli parça V kayışı bunun değişmesi gerekli ben yetkili servis derim 95 tl yapıyorlar dışarda 60 tl yaptirirsin lakin serviste yapılan takılan parça 2 yil garantilidir. Bazı önemli detaylı işleri yetkili servis diğerlerini özel servislerde yaptrabilirsin kendim öyle yaparım. Umarım yardimci olmuşumdur.

ag67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim cevaplarınız ve iyi dilekleriniz için.Belirtmeyi unutmuşum aracım dizel 1,3 V kayış dışında dikkat etmem gereken herhangi bir parça mevcutmudur?Profil bilgilerinizden Ankara'da yaşadığınızı anlıyorum. Ankarada hangi yetkili servise gitmeliyim sizce?

Son düzenleme:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim cevaplarınız ve iyi dilekleriniz için.Belirtmeyi unutmuşum aracım dizel 1,3 V kayış dışında dikkat etmem gereken herhangi bir parça mevcutmudur?Profil bilgilerinizden Ankara'da yaşadığınızı anlıyorum. Ankarada hangi yetkili servise gitmeliyim sizce?

Dizel için sanırım mazot filtresi değişir ek bakımlarda bi de e kizdirma bujileride baktirın kafanız rahat olsun ama V kayışı önemli. Opal à giderim ben lakin allah korusun büyük sorun başıma gelmedi bide forumun sponsoru opel garage var hakan bey onuda tavsiye ediyorlar sadece periyodik bakım için gitmiştim

ag67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.Yarın giderim ben servise iyi akşamlar dilerim size.