Corsa D Bilgi

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar corsa c aracımı sattım D kasa düşünüyorum. 20 27bin arası düşük km fiat punto ve corsa d var dizel olarak
punto alma elinde kalır dedi çoğu kişi.
corsa d hakkındada hiç bir bilgim yok beni bilgilendirirseniz çok seviniirm.sorunları nelerdır bakımı pahalımı ucuzmu alınırmı alınmazmı ne alınır gibi.

mesela benim c kasada volat ve direksiyon kutusu kronik hastalıktı bunlarda öle bişey varmıdır? nelere dikkat etmeliyim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
arkadaslar corsa c aracımı sattım D kasa düşünüyorum. 20 27bin arası düşük km fiat punto ve corsa d var dizel olarak
punto alma elinde kalır dedi çoğu kişi.
corsa d hakkındada hiç bir bilgim yok beni bilgilendirirseniz çok seviniirm.sorunları nelerdır bakımı pahalımı ucuzmu alınırmı alınmazmı ne alınır gibi.

mesela benim c kasada volat ve direksiyon kutusu kronik hastalıktı bunlarda öle bişey varmıdır? nelere dikkat etmeliyim

bakımı pahallı diyene bakma serviste benzinliyle aynı 315 tl her 2 yılda yada 30 binde mazot filtresi değişiyor 560 tlye çıkıyor volat kronikmiş onda eski tipe deönüştürüyorlar ben 3000 kmdir kulanıyorum boxta taktım çok memnunum yol tutuşu çok iyi gerçi benimki espli ama arkadaşınkide aynı espsiz baya iyi puntoya bulaşma derim kağıt gibiymiş

muzoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FİAT arabasımı tövbe bidaha, fiat marea vardi bende Corsa D aldım rahata kavuştum .. valla ben sana yardımcı olmak isterim ama arabayı yeni aldım dahA 3000 km de herhangi bi numarasını görmedim daha 2007 bi arkadasda var dizel o da hic bi sorun olmadı diyor cok memnun kendisi.. bir opelci olarak opelden şaşmaman lazım:rock

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakımı pahallı diyene bakma serviste benzinliyle aynı 315 tl her 2 yılda yada 30 binde mazot filtresi değişiyor 560 tlye çıkıyor volat kronikmiş onda eski tipe deönüştürüyorlar ben 3000 kmdir kulanıyorum boxta taktım çok memnunum yol tutuşu çok iyi gerçi benimki espli ama arkadaşınkide aynı espsiz baya iyi puntoya bulaşma derim kağıt gibiymiş

tam analyamadım ne demek istediğinizi.şimdi D kasadada volat sorunu varmı yokmu?

birde yağlaması yapıldıgında 10binde 1 olan yağlama (mazot filt. yağ filt. hava polen filt. ve motor yağı ) serviste ki ve normal dışardaki özel olur herhangi bi tamircidki olr fiyatı nedir acba yaptran arkadaslar yazabılırmı

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım :) ben de vardı c kasa onun bilgileri değil d kasa lazım çok acil

muzoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim bir problemi yok kendi aracım yeni oldugu için suanlık memnunum..

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç güzel ancak fiyat aralıkları çok saçma. ikinci ellerde 90 hp olanları boyalı değişenli araçları 25-27 arası fiyat çekiyolar :) Saçmalık resmen. En nihayetinde B segment bir araç bu. 25 verdikten sonra skala genişler.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
D kasada volant problemi yok, şu anda 60.000 km. ye yaklaştı periyodik bakımları haricinde 1 tane kızdırma bujisi değiştirdim ( 15 lira civarında ), 50-100 lira kadar masrafım olmuştur belki hatırlıyamadım. bir de arka bağaj amortisörleri değişecek yan sanayisi çifti 15-20, orjinali 80 lira buralarda bulamadığım için beklemede.
bakım masrafına gelince benzinli ile hiç farkı yok.
15.000 km. de bir bakım yaptırırsın yağ, yağ filtresi, hava ve polen filtreleri zaten benzinli ile aynı, bir tek mazot filtresi farklı 75 lira civarında ve 30.000 km.de bir değişiyor. benzinlideki buji, buji kablosu, ve benzin filtresi masrafın olmadığı için bakım aynı paralara gelir.
sanayide bakım yaptırırsan yağ hariç;
yağ filtresi orjinal 20, yan sanayi 8 lira civarında.
hava filtresi yan sanayi 10-15 lira
polen filtresi yan sanayi 10-15 lira

ben son bakımda Mobil1 0-40 tam sentetik yağ kullandım. yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi dahil hepisine 120 lira verdim. işçilik artık gideceğin yere göre değişir.

memnunmusun dersen son derece memnunum. yaklaşık 3 yıl önce 31.000 km.de ikinci el olarak 1 yaşında iken aldım. şu anda 60.000 km.ye yaklaştı ve 4 yaşına girdi.
bu gün satsam aldığım parayı ediyor. değer kaybetmeyen ya da en az değer kaybeden ve piysada çok tutulan bir araç.

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
D kasada volant problemi yok, şu anda 60.000 km. ye yaklaştı periyodik bakımları haricinde 1 tane kızdırma bujisi değiştirdim ( 15 lira civarında ), 50-100 lira kadar masrafım olmuştur belki hatırlıyamadım. bir de arka bağaj amortisörleri değişecek yan sanayisi çifti 15-20, orjinali 80 lira buralarda bulamadığım için beklemede.
bakım masrafına gelince benzinli ile hiç farkı yok.
15.000 km. de bir bakım yaptırırsın yağ, yağ filtresi, hava ve polen filtreleri zaten benzinli ile aynı, bir tek mazot filtresi farklı 75 lira civarında ve 30.000 km.de bir değişiyor. benzinlideki buji, buji kablosu, ve benzin filtresi masrafın olmadığı için bakım aynı paralara gelir.
sanayide bakım yaptırırsan yağ hariç;
yağ filtresi orjinal 20, yan sanayi 8 lira civarında.
hava filtresi yan sanayi 10-15 lira
polen filtresi yan sanayi 10-15 lira

ben son bakımda Mobil1 0-40 tam sentetik yağ kullandım. yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi dahil hepisine 120 lira verdim. işçilik artık gideceğin yere göre değişir.

memnunmusun dersen son derece memnunum. yaklaşık 3 yıl önce 31.000 km.de ikinci el olarak 1 yaşında iken aldım. şu anda 60.000 km.ye yaklaştı ve 4 yaşına girdi.
bu gün satsam aldığım parayı ediyor. değer kaybetmeyen ya da en az değer kaybeden ve piysada çok tutulan bir araç.

çok teşekkür ederim.

peki ş.içi yakıtı ne kadar hesaplayan varmı?

bir D kasa almaya niyetlendım arkadas 220 230 yakıyor dedi ş.içi normal kullanım.27,500 istyordu 2008 35bin km arka bagajda 2 3 parmak kadr ezik sol ön arka çamurlkta çıtırdan ezik tamponda çizk falan vardı.birde tampon değişmiş arka njoy paket 75lik ecoflex bi iki tur attım güzel hoştu ama durdugunda garc diye ses gelıyordu sankı frenler paslanmısta durunca öyle bi ses çıkıyor gibisnden