Corsa D Bijon Koruyucu Kapaklarını Sökmek İçin Aparat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa D Bijon Koruyucu Kapaklarını Sökmek İçin Aparat aracı 0 aldığımız zaman aracın kriko bölümünde oluyor mu yada böyle bir aparat orjinal olarak varmı yada opel satıyormu öğrenmek istiyorum. Bu kapaklar bijonlar küflenmesin diye korunuyor iyide oluyor ama bunları çivi ile çıkaranda var başka yöntemler ile çıkaranlarda var. Bu seferde o plastik kapaklar deforme oluyor. Bu bijon koruyucu kapakları çıkartan orjinal opel aparatı varmı acaba??? Örnek resim ekte mevcuttur.

Ekli dosyalar

• c1d85438b32f4332a8845229956732bd.jpg
    c1d85438b32f4332a8845229956732bd.jpg
    89.2 KB · Görüntüleme: 49

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı olay Astra aracımda kışlıklardan yeni aldığım yazlıklara geçerken başıma geldi ama şanstan bir tane daha Opel araçla ilgileniyorlardı ilk jantınkini cımbız gibi bir aletle hallettiler diğerlerini aparattan faydalanmıştım.. Muhtemelen aracıma yetkili serviste işlem yaptırırken aldılar ve yerine koymayı unuttular.. Lastikçi eleman koruyucu kapakların tanesi 1,5 lira filan kafana takma kolay iş dedi :)

Edit: Yanlış anlaşılmasın bendeki olayda tüm bagaj, kriko takımı ve malzemeleri arandı fakat bulunamadı :)

Son düzenleme:

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
öyle bir alet maalesef araçta yok. nalburdan 5-10 liraya satılan kargaburun denilen aletle janta ve kapağa zarar vermeden sorunsuzca sökülüyor.

ahmet06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagajda sağ taraftaki bölmede kalın bi tel var onunla sökülüyor. Axer14 16 inç jant için bijon kapağı ölçülerini bilen varsa yazabilir mi. Benimkileri de biri götürmüş.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde stepne ekipmanıyla beraber fabrikadan geliyor o aparat. Hatta çoğu kitte oyuk şeklinde yeri de var.

Ama ne oluyor ? :) Servise bırakıldığında veya teslimat aşamasında bir yerlerde alıyorlar.

Nette "bijon kapağı sökme aparatı" diye aratın çıkar satan bir site. BAkmıştım bi ara.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
dün yazlıkları taktırdım. bir kargaburun ile söktüm kapakları. bagajda var mı bilmiyorum. aslında kapakların aparat ile söküldüğünü de yeni öğrenmiş oldum. cahillik işte. epey bir yıpranmış kapaklar. sprey boya ile boyayalım abi dediler değiştirirken ben istemedim. dikkat çekmesi iyi değil. metal sibop kapakları biraz daha gösterişilydi anında uçurdular. bir şey değil hadi çaldın çalarken çok zarar vermeleri de olasılık. allah herkesi esirgesin.

ahmet06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapakları nerden bulabiliriz bilginiz var mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...