Corsa D aracıma hesaplı sis farı buldum yardım...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu dağılmasın, o zaman en güzeli sis lambalarını alıp bagaja koyacaksın, İzmir'e geldiğinde kendi ustana taktıracaksın.

şu anda öyle gözüküyor Savaş abi, ama genede arkadaşlardan kolay biçimde anlatımlarını beklıyorum. zor bi iş olacagını dusunmuyorum dedigim gibi elım bu işlere yatkındır sonuçta 2 seneye muhendıs olucaz allahın ıznıyle, yanı o kadar da vahim degil durum , hatta bilgisi olan elektrik-elektronik mühendisligi okuyan bi arkadaşa tesisatı kurdurup sadece montajı kendım temiz biçimde bile yapabilirim. Sızler gereklı ekıpmanları ve dogru bıcımde kurulusu hakkındaki bilgilerinizi benle paylasırsanız cok mutlu olurum...:sulanma:
Tesekkur eder kazasız belasız günler dilerim

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda öyle gözüküyor Savaş abi, ama genede arkadaşlardan kolay biçimde anlatımlarını beklıyorum. zor bi iş olacagını dusunmuyorum dedigim gibi elım bu işlere yatkındır sonuçta 2 seneye muhendıs olucaz allahın ıznıyle, yanı o kadar da vahim degil durum , hatta bilgisi olan elektrik-elektronik mühendisligi okuyan bi arkadaşa tesisatı kurdurup sadece montajı kendım temiz biçimde bile yapabilirim. Sızler gereklı ekıpmanları ve dogru bıcımde kurulusu hakkındaki bilgilerinizi benle paylasırsanız cok mutlu olurum...:sulanma:
Tesekkur eder kazasız belasız günler dilerim
kardeş arka sisin tesisatına fazla yük binmesin. role kullan bence. zor bi tarafı yok rolenin. aküden sislere sürekli akım gitmesini engelliceksin role ile. aküden sise giden + elektriği roleden geçireceksin. roleye arka sislerden + elektrik gelince akünün elektriğini sislere gönderecek. doğru kablo + doğru izolasyon + doğru bağlantı son olarak araya sigorta da koyarsan arabayı yakacak bi durum falan olmaz

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş arka sisin tesisatına fazla yük binmesin. role kullan bence. zor bi tarafı yok rolenin. aküden sislere sürekli akım gitmesini engelliceksin role ile. aküden sise giden + elektriği roleden geçireceksin. roleye arka sislerden + elektrik gelince akünün elektriğini sislere gönderecek. doğru kablo + doğru izolasyon + doğru bağlantı son olarak araya sigorta da koyarsan arabayı yakacak bi durum falan olmaz

teşekkür ederim bilgileriniz için ;) sanırsam kendım yapma cesaretini bi arkadasımla birlikte bulabilirim :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
benim bir arabamda sisfarı yoktu ama testisatı vardı sağ tarafta akünün altına kadardı oraya soketli uzatma kablosu alıp sis farı takabiliyordun tamponu söküp bir bak istersen oralarda dediğim gibi bir soket var mı yoksa arka sise bağlarsın varsa araya kablo parçacıda satılıyor ben eski arabama 10 tlye almıştım bir tane orjinal anahtar çıkmacıda bulursun ikide sis far aldın mı orjinal gibi olur

A.Murat Sunar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay , Burdur ' a gitme şansın varmı kardeşim ? Malum 25 km. zaten . Eğer ki giderim dersen , seni elektrikcime yönlendirebilirim . Sanat , İnsanlık ve Emek karşılığı konusunda gerçekden mükemmel bi insandır ...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay , Burdur ' a gitme şansın varmı kardeşim ? Malum 25 km. zaten . Eğer ki giderim dersen , seni elektrikcime yönlendirebilirim . Sanat , İnsanlık ve Emek karşılığı konusunda gerçekden mükemmel bi insandır ...

Abicim sagol valla aklımda bulunsunda şimdilik vazgeçtim, bu sonradan alınnan sislerde kaş olmuyormuş (kaş dedigim etrafındaki krom nikelaj) sonradan bantlarla falan yapanlar gördüm ama hosuna gıtmedi o yuzden ızmırden çıkmacılardan orjınalını bulup ustama tatırmayı dusunuyorum :) olmusken tam olsun bare :)
bide araç için kol dayama , tablet , temizlik urunleri , kendı kopuk makınam vs ürünler aldım şu an mali krizdeyim :D

Son düzenleme:

A.Murat Sunar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım kardeşim , sağlık olsun . Aldığın şeyler Hayırlı olsun . İstersen buralardanda bakalım sis grubuna ...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım kardeşim , sağlık olsun . Aldığın şeyler Hayırlı olsun . İstersen buralardanda bakalım sis grubuna ...

Tesekkur ederım abicim ya bakalım bi İzmirde sömestırda bakıyım eger bi sonuca varamazsam konu açıp yardım isteyebilirim :)
Tekrardan ılgılendıgın ıcın tesekkur ederım :)