Corsa D 2010 İmmolizer

tuqcan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
24.11'de sis farı bağlattım araca , içinede led xenon koydum elektrikçi role ve sigorta bağladı.
Fakat elektrikçide arabayı çalıştırdım getirdim hiç bi sıkıntı yoktu.
Eve girdim,yarım saat sonra marşa basınca araba çalışmadı ve arıza ışığı yanıp sönmeye başladı.
Kontok açılıyor fakat marşa basmıyor ses gelmiyor.
Ara sıra çalışıyordu fakat bugün hiç çalışmamaya başladı.
Sis farını sökmeli miyim?

Aracı bilgisayara bağlatıp baktık immoziler hatası gösteriyor acaba bu sorun sis farlarından mı kaynaklı ve tekirdağ civarında bu işten anlayan usta var mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Eğer aracın anahtarını sert bir zemine düşürdüyseniz anahtarın içindeki immobilizer bağlantısı zarar görmüş olabilir. Aracın yedek anahtarı varsa aracı onunla çalıştırmayı deneyin. Araç yedek anahtarla çalışırsa sorun anahtarda demektir. İki anahtarla da çalışmıyorsa uzaktan frekans ayarı sapmış olabilir. Yani sis lambası ile immobilizer arasında bir sorun olacağını sanmıyorum. Öncelikle iyi bir oto anahtarcısından (frekans ayarı için) yardım almanızı öneririm.

tuqcan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarlar sağlam ikisiylede çalışmıyor anahtarcı makinesiyle baktı anahtarlara

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Frekans uyumunu kontrol etti mi?
Bir de araç ara sıra çalışıyordu demişsiniz, bu ara sıra dediğiniz zaman, sisleri taktırmadan evvel miydi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sislerin elektrik bağlantısını sökün, hataları silmek için akü kutup başını çıkarıp 5-10 dakika sonra takıp tekrar deneyin, belki faydası olur.

tuqcan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sislerin elektrik bağlantısını sökün, hataları silmek için akü kutup başını çıkarıp 5-10 dakika sonra takıp tekrar deneyin, belki faydası olur.

SİS Farlarının bağlantısını söktüm, kutup başını çıkardım yarım saat sonra taktım aynı sorun devam ediyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Desene durum bayağı karışık :(. Bu durumda Opel'den anlayan iyi bir oto elektrikçisi bulmak zorundasın.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
inşallah beyin zarar görmemiştir

tuqcan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun çözüldü, direksiyonun arkasından elektrikçi bişeyler yaptı bilgisayara bağlayarak hatayı hep kontrol ederek sanırım orda bi sıkıntı vardı şuan bir sıkıntı yok

5-6Saatlik bir çalışma olduğu için başında pek duramadım yukarda belirrtiğim gibi içerdeki sigorta dan arkasına girerek orada bişeyler yaptı