Corsa D 2008 gaz kesme sorunu yardım

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba sorunum 2 ay önce başladı ilk başlarda arabada rölantide saçmalamalar başladı daha sonra 1 ay önce motor arıza ışığı yandı ve yolda giderken gaz kesmeye yığılmaya başladı bir kaç servise gittim egr dediler değiştirdim bobin dediler değiştirdim boğaz kelebeğini temizlettim ancak herhangi bir çözüm olmadı hala aynı şekilde devam ediyor bazen gaza basınca araba daha çok yığılıyor gazı kestiğimde egzostdan patlama sesi çıkıyor bir süre düzeliyor. Sabit hızda giderkende sürekli gazı kesip veriyor.Sizce ne yapmam gerekiyor ? Yetkili servise gittim üst kapağı söküp bakalım dedi ama açıkçası ben buna balık gibi atlamak istemiyorum başına gelen tavsiyesi olan var mı? Bana boğaz kelebeği yada lambda sensörü olabilir gibi geliyor ama sizce?

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız yakıtı yemiyor gibi bir durum mu yani bi anlık kesinti mi 30-40sn sonra kesilen yoksa olduğu yerde ben gitmem durumu mu tam olarak o kısmı anlayamadım

Yok gaza basınca yada gazdan ayağı çekince çîğ benzin atıp gaz yemeye devam ediyor anlık olan bişey hız sabitlemeye alınca gaz kesip gaz verdiği için 5-10 saniyede bir sallıyor

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün bosch car servise gittim arıza kodlarına baktılar lambda sensöründe arıza gözüküyordu gaz kelebeğine kalibrasyon yaptılar bunda sıkıntı olabilir diye arıza lambası bir süre söndü araçda herhangi bir sorun olmadı ama yolda yine yapmaya başladı ışık yandı tekrar gidip sensörleri kontrol ettireceğim sadece lambda sensörü bu arızayı yapabilir mi?

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba konuyla ilgili mesaj yazdıktan sonra aracımı servise bıraktım ki bırakmadan önce bir çok servise götürdüm sorun çözülmedi en son arkadaşım serviste enjeksiyonları ilaçlı makineye bağlayıp çalıştırdığını 2 defa işlemi tekrarladığını söyledi sorun çözüldü ancak 2 hafta önce benzer problem yine başladı sabit gazda giderken gaz kesiyor gibi yapıp düzeliyor ama sekmeye başlıyor devir giderken durduğu yerde çok sorun yok ama giderken sabit devirde kesip kesip geliyor azda olsa titriyor konu hakkında istanbul anadolu yakasında bu işten anlayan biri var mı?

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel

Ufukdogan

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Selam sorunu çözebildiniz mi 2012 1.2 benzin lpg aracımda şuan var bu sorun nasıl çözdünüz