Corsa D 2007 Z12XEP Hararet Sorunsalı

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu termostat öncesinde mi sonrasında mı çıktı.
Termostati degistirmeden once arabadan aldigimiz hata kodlari, bursa fmz oto sagolsun pazar gunu actilar dukkani bandirmaya gonderdiler termostati, termostati degisimini yaptim, PO coolant extend kirmizi antifreeze koyduk 3 litre, simdi soyle bir durumda mevcut, havasini aldim, arabayi calistirdim termostat acti sonrasinda fan calisti 2 dakika sonra fan durdu, fan durduktan 2 dakika sonra arabayi stop ettim, motor kaputunu acip yedek su deposunun kapagini actim ve su taşması oldu, ortalama yarim litre kadar sanirim icinde kalan hava cikti

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Termostati degistirmeden once arabadan aldigimiz hata kodlari, bursa fmz oto sagolsun pazar gunu actilar dukkani bandirmaya gonderdiler termostati, termostati degisimini yaptim, PO coolant extend kirmizi antifreeze koyduk 3 litre, simdi soyle bir durumda mevcut, havasini aldim, arabayi calistirdim termostat acti sonrasinda fan calisti 2 dakika sonra fan durdu, fan durduktan 2 dakika sonra arabayi stop ettim, motor kaputunu acip yedek su deposunun kapagini actim ve su taşması oldu, ortalama yarim litre kadar sanirim icinde kalan hava cikti
Kapak açıkken sıvıyı tamamlayıp havasını atmasını bekleyin bu süre zarfında sıvıda azalma olabilir tekrar eklersiniz. Sıcakken açarsanız basınçla taşma olması normal düdüklü tencere gibidir.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
YEDEK SU DEPOSU KAPAĞINI DEĞİŞTİR CONTASI GİTMİŞTİR O KAPAK ÇOK ÖNEMLİ BAŞIMA GELDİ DEĞİŞTİRDİM DÜZELDİ

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motor sıcakken bidon kapağının açılması sakıncalıdır. Sistemin kendi iç basıncı ile atmosfer basıncı eşitlendiği için kaynama meydana gelir. O kaynamanın, "su kaynatıyor" da bahsedilen kaynama ya da hava ile ilgisi yok. Biraz zaman geçtikten sonra sıvı seviyesinde azalma meydana gelecektir, tamamlayınız.