Corsa D 1.6 GSi problemler

ozgurinan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba;

Aslinda konuyu genelde hata kodlari basligi altina yazdim ama belki gsi veya opc sahipleri buradan daha kolay fikir paylasir diye actim.

Ilk sahibinden 2008 gsi satinaldim 2 ay kadar once, oncesinde 1.3 cdti sport d corsam vardi.

Ilk araci aldigimda uzerinde Ecu yazilimi vardi, cok memnun degildim yapilan yazilimdan sildirdim. Bunun akabinde yazilim varken de silindikten sonrada bir turlu sebebini bulamadigim P2188 sistem zengin hatasi aliyordum. Internetten baktim ettim maf sensorunu temizledim falan olmadi dun en son o2 sensorunun soketini temizledim dedim belki oksitlenme yapmistir falan diye dunden beri arabada inanilmaz bir benzin kokusu ve obd den P0131 o2 sensoru dusuk voltaj hatasi aliyorum bu arada hep hata veren 1. Kisimdaki sensor.

Bununla ilgili tecrubesi olan biri var midir basindan gecmis vs. sakarya da opel ozel servisi yilpara gittim daha once hic karsilasmadim dedi usta direk o2 sensorunu degistirelim falan dedi cok yanasmadim 850 tl guncel fiyati orijinal parcanin.

Neyse bu sabah obd ile tekrar kontrol ettigimde hata devam ediyordu ve cok fazla cig benzin atiyorum egzozdan o2 sensorum aktif degil ve aracin rolantisi stabil degil cok isteksiz gidiyor araba afr degerine baktim 14,7-1 bu normal gozukuyor fakat arac surekli open loopta.

Yardimci olabilecek birileri var midir?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kat iptal mi araçta

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bosch catalog sayfasindan universal o2 sensorunu bul aracina gore olani.150 gibi bi rakama alip o2 sensorunu degistir.ben ayni motorda 2 yila yakin suredir kullaniyorum.

ozgurinan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta kat iptali yok, geçen hafta O2 sensörünü ve hava debimetresini değiştirdik ve problem giderildi, yazılımdan kaynaklı olarak araç zengin karışımda sürekli kullanıldığı için O2 ve debimetre bu durumu kaldıramamış

candc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Edit ozur dilerim yanlis konuya yazmışım

Son düzenleme: