corsa d 1.4 sport kullanıcılarına bir soru

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımla ilgili benzer soruyu daha oncede acmıstım aracımda 80-100 km suratler arasında ozellikle hissedilen bir durum aracımı duz goturmek icin direksiyonla minik minik oynamam gerekiyo sola-saga daha once servisede goturdum bir sorun yok dendi fakat gecen babam kullandıgında yine aynı seyi bana soyledi bu arabayı duz goturemiyom resmen geziyo yolda diye iyice canım sıkıldı ben direksiyona alıstıgım icinmi nedir ben artık cok farketmiyom ama duz yolda direksiyonu bıraktıgım zaman bi tarafa araba kacmaya baslıyo ornegin saga kactı sola duzeltiyom bu sefer sola gelmeye baslıyo yani hic bi sekilde duzleyemiyom serviste bunu soyledigimde arabanın direksiyon sisteminin elektrikli sistem oldugunu diger direksiyon sistemlerindeki gibi toplama ortalama gibi bisey olmadıgını bana soylemislerdi bana mantıklı gelmedi hala kafamda bu soruyu cvplayamadım fikirlerinizi almak istedim tskler

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rot başı,rot kolu,direksiyonun odağı,lastiklerin basınç farkları gibi nedenlerden de olabilir..Eğer yapılmadıysa balans ayarı yaptırın ve lastiklerin basınçlarını kontrol ettirin..

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik basınclarını sık kontrol ediyorum bunun haricinde bu sorun icin servise gittigimde rot balans gibi kontrollerin yapıldıgı sorun olmadıgı kanaatindeyim birde bana ogun direksiyon kalibrasyonu yaptık dedi o nedir bilmiyom ama dedigim gibi servis elemanları tarafından sorun olmadıgı dusunuluyo gecen bi arkadasımın fiestasına bindim kısa bir yol gittim benzer testler yaptım direksiyon tepkileri benzer geldi fakat daha yumusak bende anlayamadım yani bir sorun varmı gercekten

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech2 ile sizin araç için yazılım var direksiyon için gidin söyleyin
opelin bu şikayetleri için yeni yazılımları var
bilmiyorlarsa başka servise gidin

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opellerin direksiyonları her ne kadar elektro-servo da olsa çok organik olmuyor..Geri dönüşleri çok iyi sayılmaz..Ancak sport mode ya da opc mode falan olacak araçlarda ki o zaman biraz daha sert ve kontrollü oluyor..Mesela benim aracımda da hızım yükseldikçe sertleşmesi çok iyi..Güven veriyor ve yormuyor örn uzun yollarda..Ancak bazen şöyle orantısızlığı oluyor; bir gün aynı yol ve koşullarda seyir ederken (örn 90-100 km ile) sola çekme yapıyor ertesi gün aynı yoldayım aynı hızda ama direksiyonu bırakıyorum araç kendi dümdüz gidiyor..Detaylı ve teknik bir bakım gerek

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech2 ile sizin araç için yazılım var direksiyon için gidin söyleyin
opelin bu şikayetleri için yeni yazılımları var
bilmiyorlarsa başka servise gidin

canakkalede oturuyorum ztn birtane opel servisi var burası ufak bir sehir oldugu icin servis personeliyle tanısıklıgım var yarın bahsettiginiz konuyu onlara ileticem bakalım insallah faydasını gorurum bilgilendirmeniz icin tskler