corsa d 1.3cdti 2008 debriyaj sorunu

• Konuyu başlatan engink61
  • Başlangıç tarihi
E

engink61

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

2008 corsa d 1.3cdti 90 bg sahibiyim (25000km) Başımdan geçen ilginç bir olayı paylaşmak isterim. Aracım özellikle 3.ve 4. viteste 2-4 bin devir arası ani devirleniyor fakat ivmelenmiyordu. Klasik debriyaj kaçırma problemi tanısı opel yetkili servis tarafından konuldu ve 1000 küsür liralık bir servis masrafı talep edildi.
Bende garantimin dolmasından mütevellit aracı özel bir servise getirerek baskı balata değişimi yaptırdım. Problem düzeldi ancak bu seferde debriyaj eskisine göre çok sertleşti. Ondan sonra bilya-alt merkez değişimi yapıldı.%30 daha yumuşamasına rağmen debriyaj tabiri caizse hala mancınık gibi ayağımı çekerken ayağımı geri atacak kadar sert. ( gerilmiş yayın geri atması gibi.)

Araç avrupa yakasında bulunan 2 opel servisine ve 2 özel servise götürülmesine takılan malzemelrin orjinal Luk ve GM olmasının teyid edilmesine, her ihtimale karşılık hidrolik ve şanzıman yağlarının kontrol edilmesine rağmen problemin nedeni bulunamadı.

Tek çare değişmeyen tek debriyaj aksamı olan debriyaj üst merkezinin değişimi olarak öne sürüldü. Bu parçada türkiyede yok :))) Almayandan sipariş verildi ve 2 hafta içinde temin edilecek ve sorunumu çözeceğinin kesin garantisini göremiyorum.

Başına böyle bir olay gelen var mıdır?

Yardımlarınızı rica ediyorum & selamlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana tavsiyem...25000km bir aracin kulanz icinde olmasi lazim yani parca senden iscilik opelden arti bu kadar kilomtrede bir ariza parca imal hatasindan kaynaklanma olasiligi yüksek..arti bir servis bu kadar parca degismesi ve düzelmemesinden sorumludur..yapilan tamiri ve parcayi ödemek zorundadir...OPEL ADAM AG Deutschland a sikayette bulun hakkini ara...ihtimal (yüksek)tüm masraflarin karsilanir..aglamayana meme yok ata sözü hakkini bu ülkede arayacaksin...yoksa daha coook ödersin...

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım selam benim 2005 model 1.3 cdti astram var (121,000km) daha 15 güne kadar aracım aynen seninki gibi yapıyordu hatta sollamalarda beni rezil ediyordu..sitede bunla ilgili konumda var, arkadaşların çoğu debriyaj dedi bende İzmir'de özel servise götürüp debriyaj olabilirmi dedim yok dediler, tech2 bağladılar EGR'nin kurum yaptığını birde Grand okuyucu'nun değişmesi gerektiğini söyledi bunlar değişti aracım hem seriliği arttı hemde bahsettiğin devir saatinin gidip gelmesi kayboldu..ama tekrar olurmu bilemiyorum henüz 2 hafta oldu..

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım selam benim 2005 model 1.3 cdti astram var (121,000km) daha 15 güne kadar aracım aynen seninki gibi yapıyordu hatta sollamalarda beni rezil ediyordu..sitede bunla ilgili konumda var, arkadaşların çoğu debriyaj dedi bende İzmir'de özel servise götürüp debriyaj olabilirmi dedim yok dediler, tech2 bağladılar EGR'nin kurum yaptığını birde Grand okuyucu'nun değişmesi gerektiğini söyledi bunlar değişti aracım hem seriliği arttı hemde bahsettiğin devir saatinin gidip gelmesi kayboldu..ama tekrar olurmu bilemiyorum henüz 2 hafta oldu..

Dostum bu grand okuyucu ne olaki ilk defa duyuyorum... bu konuda aydınlanmak isterim... masrafı nedir görevi nedir vs... çok merak ettim valla..