Corsa D 1.2 yetkili servis periyodik bakım ücreti

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakın zamanda Corsa D benzinli araçlarına yetkili serviste periyodik bakım yaptıranların ödediği ücretler ne kadar? 400-490 tl arası fiyatlar aldım. Bu arada hepsi 5w-30 GM yağ kullanıyor. :confused:

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yakın zamanda Corsa D benzinli araçlarına yetkili serviste periyodik bakım yaptıranların ödediği ücretler ne kadar? 400-490 tl arası fiyatlar aldım. Bu arada hepsi 5w-30 GM yağ kullanıyor. :confused:

Hoooşt!!!...
Yağ+4 filtre (polen, hava, yakıt, yağ) 100 Tl.
Boğaz kelebeği ve EGR temizlendi diyelim o da 50 Tl.
Değişmez ama, bujiler için de işçilik dahil 50 Tl yaz.
Eder 200, Diyelim ki 250 Tl, gerisi haram bence...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökay Bey aracınız garanti kapsamı dışında ise alın malzemenizi gidin bir yerde değiştirtin. Yok eğer aracınız garanti kapsamında ve garantinin devam etmesini istiyorsanız o zaman yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Gideceksiniz ve o parayı vererek aracın bakımını yaptırtacaksınız.

Kaba taslak değişecek olanlar;

Motor Yağı (Mobil 1 ESP 0W-40) - 90TL civarında. (Yetkili servisteki yağ bunun yanından bile geçemez)
Hava filtresi, Yağ filtresi, Polen filtresi - Muadil alırsanız oldukça ucuz ama yok orjinal derseniz o zaman 90 TL civarında.
Bujiler değişirse iyi olur. Onlarında toplamı ortalama 30 TL civarı tutar.

Yani toplamda 210 TL malzeme parası. 50 TL de işçilik öderseniz (Yağı aldığınız yerde yağı değiştirtirseniz işçilik ücreti azalır.) olur size 260 TL.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeş senin garanti sanırım devam ediyor. Bu yüzden serviste yapmak zorundasin. Ama yok ben garanti bozulsun dersen dışarda yeni yaptırdım 220 mal oldu yağ biraz çok tuttu onuda yüksek kalite Motul aldim 5 -30 koyan bile yok artık dedi :) km kaç bilmiyorum ama buji km göre değişir. Olur ki serviste yaptirirsan yağı kendim alacagim fiyattan düşün de kabul ettir. Onların koyacagi yağ gm :mad: ay çiçek yağı gibi hemde yüksek fiyata. ..

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk bakımı olacak yani garantisi devam ediyor. 1 sene oldu. 15000'e yaklaştı km'si de. Bi kere yaptıracağız artık yetkilide seneye Allah kerim. Motor yağı mobil esp 1 0w 40 mı olsun diyorsunuz? Bujilere gerek var mı bir de?

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce yaşadığım yerdeki servisi aradım(en son onu arayıp karar verecektim) 430 lira ve mobil 1 0w40 yağ kullanıyorlarmış... Sanırım güzel bir haber. :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk bakımı olacak yani garantisi devam ediyor. 1 sene oldu. 15000'e yaklaştı km'si de. Bi kere yaptıracağız artık yetkilide seneye Allah kerim. Motor yağı mobil esp 1 0w 40 mı olsun diyorsunuz? Bujilere gerek var mı bir de?

Servisin insafina kalmış Buji olayı. Normalde degismemesi lazım.2.bakimda değişmeli. Mobil 1 0-40 piyasada zor bulunduğu gibi güncel tarihli yağı da yok çünkü ankarada gezmedigim yer kalmadı. Üretim tarihine dikkat et bazı uyaniklar eski yağı kakaliyorlar en son 2014 üretimli yağ almaya çalış ;) motul clean fe 5 -30 tavsiye ederim dexos2 gm onaylarini kapsiyor da fiyati 130 küsür

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servisle bir konuş ama opel lerde bakım aralığı 10.000 km değil mi? Eğer 15 bine yaklaşmışsa araç çoktan garanti dışına çıkmış oluyor. İlk bakımsa buji değişimi gerekli değil. İki bakımda bir değişmesi iyidir.

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanıt veren arkadaşlara teşekkürler. Çamurlukta park halinde çarpmadan ötürü avuç içi kadar göçme ve köşede de boya kırılması var 1 cm kadar. Allianz opel kaskonun Mini kaskosundan yararlanıp yaptırsam mı? Aldım alalı 4-5 kez benzer şeyler oldu ama şükür hiçbiri mühim değil silince geçtiler. Bu da nazarlık olarak kalsın mı?