Corsa D 1.2 Vuruntu yapıyor yardimlarinizi bekliyorum

mertf16

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 1.2 corsa d 2008 benzinli aracim var arac 47000 km de bu araclarda volan sorunu olur mu olursa ne gibi bir ariza verir? Ben araci hic sert kullanmam 90i bile gecmem fakat sanki araci kaldirirken ve dusuk viteslerde gaz kesip tekrar gaz verince hafif bi vuruntu ve debriya dokununca vuruntuyla paralel bir titresim oluyor gibi geliyor araci el frenini tam cekip 1. Ve geri viteste kaldirmaya calisirken de bu vuruntu hissediliyor yardimlarinizi bekliyorum:confused:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim easytro araçta da dik yokuşta geri geri kalkarken 2-3 vuruntu oluyor motorda ve sıfır aldığımda vardı. Bence ilk kalkışlarda 1.2 motor bu kasayı zor kaldırıyor. En fazla zararı kulaklar, lastikler eskir. Sizinkide bu şekilde mi yoksa düz yerde kalkarken bile oluyor mu?

mertf16

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
g

Benim easytro araçta da dik yokuşta geri geri kalkarken 2-3 vuruntu oluyor motorda ve sıfır aldığımda vardı. Bence ilk kalkışlarda 1.2 motor bu kasayı zor kaldırıyor. En fazla zararı kulaklar, lastikler eskir. Sizinkide bu şekilde mi yoksa düz yerde kalkarken bile oluyor mu?

Evet genelde yokuslarda yapiyor fakat duz yerde de hafif hissediliyor sadece cok yavas kaldirirsam hicbirsey duyulmuyor

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet genelde yokuslarda yapiyor fakat duz yerde de hafif hissediliyor sadece cok yavas kaldirirsam hicbirsey duyulmuyor

Evet aynı şeyden bahsediyoruz o zaman. Dediğim gibi ben sıfır aldığımda vardı, ama özellikle dik yokuşlarda çok belirgin oluyor. Bu 1.2 motor ilk kalkınırken zorlanıyor bence.

mertf16

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Evet aynı şeyden bahsediyoruz o zaman. Dediğim gibi ben sıfır aldığımda vardı, ama özellikle dik yokuşlarda çok belirgin oluyor. Bu 1.2 motor ilk kalkınırken zorlanıyor bence.

Bir ustaya gostermistim o da ayni seyi soyledi fakat arac duz yolda giderken debriyaja az dokununca hafif hissediliyor sanirim bu da normal bir cunku arac vitesdeyken gaz kesince devir ne olursa olsun ses yapmiyor gaz verince cok cok dikkat ederseniz cok hafif bir vuruntu oluyor tesekkur ederim