Corsa D 1,2 Essentia 190 km/s

klink21bucuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.geçen hafta salı günü aracımla İskenderun-Adana arasında otobanda hız denemesi yapmak istedim ve araçta 4 yolcu varken 190 km/s hıza ulaştım.aracın fabrika değerlerinde max hız sanırım 168 km/s idi.biraz garip değil mi bu hıza ulaşması :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorun test edildiği şartlarda denerseniz 169km hıza ulaşamazsınız. yolda eğim olabilir, rüzgar arkanızdan sizi itekliyor olabilir. bunun yanında kadrandaki hata payı fazla olabilir. falan filan.

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Normal bir durum. Fabrika verisi süratler, düz yolda ve rüzgarsız ortamda yapılıyor. Günlük hayatta şartlar cok daha farklı olabiliyor. 190km fabrika verisi olan megane ile 225'i gördüğümü hatırlıyorum, kameraya çekmişti arkadasım. Ama yokuş aşagıydı ve inişin başladıgı yere çok yuksek hızda girmiştim. Düz yolda bunu yapabilmesi imkansız.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kere denedim kendi aracımda 195km gördün hafif eğim vardı daha giderdi belki 210 kmye kadar ama ben ne yapıyorum dedim ve biraktım bir daha denemedim.

Eğimli yolsa olabilir ve kadranda %5-7 gibi bir yanılma payı vardır.

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
ben kadranda 200 ü geçtiğimi biliyorum :D zaten 200 gösteriyor :) dijtal ibre 190 civarı gösteriyodu... 1.4 benimde bw

yıkık kentli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bendede aynı arac var bırkeresınde ankaradan gelırken 200 km yı atıker marka lpg ıle gordum yanımda aılem vardı babam 1,2 motun gucunu gorunce şaşırdı bolu yolunda tabıkı benı de şaşırtı normaldır daha da gıder dıyolar ama devır kesıcı ızın vermıyomuş dıyolar
zaten 5 cı vıteste 3bın devırde 110 km yapması arkadaşları şaşırtıyor

Vectra Power

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.dilanbilgisayar.com.tr
Bencede Normal Ve Daha Fazlasınıda Gider :)
Bende 2.0 TDI DSG Şanzuman Jetta'yla Bastım. Fabrika Verisi 205 yazıyor ama Rüzgar'ı arkama aldığımda 235-237 arası gittim. İleriden Geriye Döndüm ama 220'yi geçemedim Çünkü Rüzgar Engellemiş Oldu. Yol Hem Yokuş Aşağıya Yokuş Yukarıya. :D

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende corsa c aracımla Bursa otobanında 190 km yi görmüştüm(test amaçlı) üstelik 195/50/15 lastik ve alaşım jantlarla.arabanın titremedik yeri yoktu o ayrı konu, motorda limitte çalışıyordu zaten,güvenli değil kesinlikle, ben yalnızdım ,ögleden sonra yol da boştu,sadece yapabiliyormu görmek istedim.Ama araba birileri varken asla yapacagım birşey değil