corsa combo meriva hız sabitleyiciyi kol almadan hazırlama

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
2007 combo ya devresini çekip hazırladığım ama 2 özel servisinde tech ıı ile açamadığı cc yi cihan arkadaşımız sayesinde opcon la aktif yaptık (BUNUNLA BİRLİKTE DAHA BAŞKA ÖZELLİKLERDE "FOLLOW ME" V.B.), ilgi ve gayreti için çok teşekür ederim...

Allah Güle güle, kazasız belâsız kullanmayı nasip etsin.

oygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığım bilgiye göre göstergenin cc lambası yanan bir göstergeden epromunun kopyalanması gerekiyormuş veya yanındaki smd ledin de bağlanması gerekiyormuş

cynic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cruise yardım!!!

Öncelikle herkese selamlar.Forum acemisiyim bir kusurum olursa affedin.
Aracım 2005 model combo 1.3 cc sistemi uygulamak istiyorum.Debriyaj müşürüm mevcut fakat sinyal kolumda 3 adet kablo var.Kombi klima servisiyim.Çok şükür elim anahtar tutar.Yazılan bütün yorumları okumama rağmen X45 den çekilecek kabloyu sinyal kolunun neresine takılacağını anlayamadım.Arkadaşımızın paylaştığı aşağıdaki resimde 3. kabloya bağlanmış.Debriyaj müşürsüz kurulum.Bunun gibi direk 3. kabloya mı bağlıyoruz yardımcı olursanız sevinirim.buradaki kahverengi x 45ten gelen ama bağlanan müşürden gelen.
9k=

Ekli dosyalar

• dsc08066b.jpg
    dsc08066b.jpg
    66.3 KB · Görüntüleme: 150

osmanaby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle orjinal kollamı yapacaksınız yoksa kolu kendinizmi tasarlayacaksınız? burada anlatılan kolu kendisi yapacaklar için.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
serkan abi yapacağınız devrenin bir ucu sinyal kolunun 3 numaralı pinine bağlanacak. devrenin diğer ucu sizde 4 nolu pin yok ise (bu pin bcm'den gelir) bcm'nin 2 nolu pinine bağlanacak.

x45 dediğimiz şey body control modül (bcm)'ün bir kısmı. kaputu açtığınızda ön camın şöför tarafına kalan kısmında siyah renkli kutu var. onun içinde bulunur. en büyük siyah renkli dikdörtgen birşey. 2 numaralı pine 45 cm-1 metrelik kabloyu lehimleyin, kutuyu açtığınızda zaten direksiyon tarafını göreceksiniz. oradan aşağı sinyal koluna doğru uzatıp devrenin ucuna lehimleyin. bu kadar :)

resim bu konudaki emre12 adlı arkadaştan alıntı yapılarak düzenlenmiştir.

Son düzenleme:

osmanaby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendim yapmayı düşünüyorum.
o zaman devre için size gerekli olan iki uca ihtiyacınız var. birisi x45 soketinden gelen kablo. diğeri de sinyal kolundaki 3. kablodan paralel alınan kablo. sanırım siz x45 soketinden gelen kablonun sinyal kolundaki 3. kabloya bağlandığını algılamışsınız.

cynic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim arkadaşlar şimdi anladım.devrenin yön seçmediğini okumuştum sırasıyla x45-devre-sinyal soketinin 3. kablosu sonra opcom yarın başlıyorum.emeği geçen herkese ve cevap veren arkadaşlarımada tekrar teşekkür ederim.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bir soru sorabılırmıyım konu hortlamısken?

Bende onumuzdekı hafta aynı bu devreyı yapıp kullanacagım
Araç=1,6 Opel Meriva Essentia
Debrıyaj musurunu baglamayı becerebılırım x14 un 3. pımınden kablo cekılıyormus , fakat cc için x45 ten kablo cekmeme gerek varmı? yoksa kablo merivalarda cekılmıs haldemı? Tam ogrenıp gideyımde memlekete sonra tesısat elımde dolanmayım ortada :D

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bende bir soru sorabılırmıyım konu hortlamısken?

Bende onumuzdekı hafta aynı bu devreyı yapıp kullanacagım
Araç=1,6 Opel Meriva Essentia
Debrıyaj musurunu baglamayı becerebılırım x14 un 3. pımınden kablo cekılıyormus , fakat cc için x45 ten kablo cekmeme gerek varmı? yoksa kablo merivalarda cekılmıs haldemı? Tam ogrenıp gideyımde memlekete sonra tesısat elımde dolanmayım ortada :D

sinyal kolunda 4 tane kablo var mı ona bakacaksiniz. yoksa çekilmesi gerekir. varsa Tesisat hazır

Son düzenleme: