corsa combo meriva hız sabitleyiciyi kol almadan hazırlama

mstfmst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emeğine sağlık güzel çalışma maliyet normaline göre 20 de biri ama görüntüyü mahvetmiş cruise den ziyade lpg butonu gibi olmuş ama emek var kendi çaban var orası ayrı tebrikler

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arakadaslar corsa 1,7 dti butonu yaptım silecek kolunda 3-4 uclara girdim, opcom ile aktif etmeyi denedik ama olmadı, menude cıkmıyor.
o kadar uğraştım vede umutluydum :( 1,7 dti malesef olmadı.

opelimiseviyorum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper

ellerinize sağlık süper olmuş.. tech2 yi nerede buluruz? oto elektrikçilerdemi olur? ben tekirdağdayım da :)

opelimiseviyorum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam projeyi okudum sizleri gayretinizden dolayı takdir ettim ve bende yapmayı kafaya koydum. 2004 corsa cdti essentiaya uygulayacağım. tech2 de çorluda varmış orada ccyi tanıtacağım.
Sorum şu: aracımda tesisat hazır ise (hazır olduğunu düşünüyorum z13dt kod no: z kodlular elektronik gazlı imiş efsaneye göre) sigorta paneline gitmeye gerek kalmadan bu devreyi sinyal kolunu söküp oradaki 3-4 pine sağ-sol farketmeksizin yerleştirince donanım işi bitmiş oluyor mu? birde buton dediğimiz anahtar değil dimi çıt çıt basmalı butonlar.. regülatörü açma butonu yerine anahtar gibi 1-0 olanlardan koysak ne olur devreden cıkınca anahtar kendisi 0 konumuna atarmı?.. ben butonları sinyal kolunun en ucuna orjinalindeki ek plastik aksamın olduğu yere koymayı tasarlıyorum ama bakalım sonuç ne olacak şimdiden birşey söylemek zor...olursa bende fotoları en detaylı şekilde koyarım. Teşekkürler.

bu arada laptop'a tech2 yazılımını indirdim çalıştırdım ama araya hangi kablo ile bağlantı yapacam yada ek bir alete daha gereksinim varmı? bunları nerden bulabilirim?

Ekli dosyalar

• adsız1.jpg
    adsız1.jpg
    86.7 KB · Görüntüleme: 190
  • adsız2.jpg
    adsız2.jpg
    84.3 KB · Görüntüleme: 125
  • adsız3.jpg
    adsız3.jpg
    83.6 KB · Görüntüleme: 109
  • adsız5.jpg
    adsız5.jpg
    85.9 KB · Görüntüleme: 106
  • adsız6.jpg
    adsız6.jpg
    88.4 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleme:

opelimiseviyorum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalar; bugün gittim elektronikçiden dirençleri ve butonları aldım. ikişer tane aldım noolur nolmaz diye 4.tl tuttu. 240lık yok diye 270 lik verdi ve sorun olmaz dedi acaba doğrumu?bunu kullanayım mı? Oldugum yerde başka bulma şansım yok. sonra eve dönüp aracın sinyal kolunun üst muhafazasını açtım ve baktım beyaz renkte başparmak büyüklüğünde ve üzerinde mavi bir mandalı olan sinyal soketini sökmeyi denedim ama hangi tırnağa nasıl davranacağımı bilmediğim için kurcalamadım bıraktım. bu sinyal soketine gelen 4 adet kablo var; ikisi kahverengi, ikisi krem rengi ve bir kahve bir krem sırasında dizilmişler gördüklerim bunlar. Bir usta soketi zarar vermeden nasıl sökeceğimi tarif edebilirse sevinirim. Birazdan devremi yapacağım. İnşallah olur.

Ekli dosyalar

• DSC00116.JPG
    DSC00116.JPG
    37.9 KB · Görüntüleme: 156
  • DSC00120.jpg
    DSC00120.jpg
    84.4 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleme:

opelimiseviyorum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devre tamam bağlantı ve yazılım kaldı.

devreyi yaptım resimleride koyuyorum inşallah 270lik sorun olmaz.

Ekli dosyalar

• DSC00122.JPG
    DSC00122.JPG
    39.2 KB · Görüntüleme: 175
  • DSC00121.JPG
    DSC00121.JPG
    84.3 KB · Görüntüleme: 186

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gökhan bolat arkadaşım öncelikle kolay gelsin
sinyal kolu soketini sökmek için mavi tırnak kilidini 5mm kadar gösterge tablosuna doğru tık edene kadar duz bir şekilde kaydır tık ettikten sonra soketi sağından solundan tut rahatça çıkar.
240ohm direnç yerine 270ohm direnç kullanmışsın bu durum devre seri bağlı dirençler mantığı ile çalıştığı ve beyine doğru voltaj gönderme mantığı ile işlediğinden sorun yaratabilir.
240ohm direnç bende bulamamıştım ve yerine 2 tane 120ohm direnci seri bağlamıştım bu şekilde sorun olmuyor iki tane 120 ohm seri bağlamanı tavsiye ederim.

3 butonlu devre yönlüdür doğru bağlamnızda fayda var

Son düzenleme:

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ve kablolama farklı olabilir ama ben 2003 1,7 dti aracımda HENÜZ basarılı olamadım.
devreyi yaptım , sinyal kolu 3-4 kablolara girdim.
-opcom ile cruze gözükmediği için aktif edemedik.
-tech 2 için bir yere gittim, bu model de yapılamaz dedi.
-baska bir tech 2 ye gittim oda kablolama ve kol maliyeti 350 tl olur dedi.