corsa cdti turbodaki yağ

beycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar
60 binde 2007 model 1.3 corsa aldım. alırken aracı gösterdiğim usta turbodan hafif yağ sızmış dedi aracı aldığım arkadaş bu araçların tümünde böyle bi sorun olduğunu söyledi ustada çok üzerinde durmayınca güvendim konuyu araştırmadım aldım aracı. geçenlerde baktım turbonun hava filtresi tarafından gelen tarafında değil de diğer tarafında yağ var. ilerde turboyu değiştirmem gerekir mi sizce bi de satan arkadaşın dediği sorunu duyan oldu mu acaba??
teşekkürler..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
illaki bir miktar emme tarafındada yağ olacaktır...intercooler ı vıcık vıcık edecek kadar değilse az bir miktar genelinde olur..siz yağınızı kollayın binmenize devam edin...kolay kolay birşey olmaz m.jet turbosuna..

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı 2.el 125binde aldığımda tubodan altındaki parçaya yağ sızmıştı söküp bakıldığında bütün intercooler'ın yağ dolduğunu görmüştük araç (düzgün çalışıyordu buna rağmen) turbonun keçesi patlamış dediler gidip sıfır turbo alıp taktık bütün borular ve intercooler temizlendi aracı çalıştırdığımda masmavi duman atmıştı 5 dakika boyunca ben anlam verememiştim bütün hava yolu yağ doluyken duman atmıyorduda temizlendikten niye duman attığına usta araç daha önce çektiğini düzgün hava alınca atmaya başladı demişti.

Bence intercoolerı söküp bakın yağ dolmaya başlamışsa turboyu değişin sistemi temizletin.

Son düzenleme:

beycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz zaman geçti de artan sızıntının fotoğraflarını yükleyeyim dedim. hafif de bi ıslık var . bi kaç ustaya gösterdim temizleyip tekrar bakalım, değiştirelim vs diyen oldu. elletmeden sorayım dedim ne dersiniz??

Ekli dosyalar

• Fotoğraf-0009.jpg
    Fotoğraf-0009.jpg
    93.6 KB · Görüntüleme: 21
  • Fotoğraf-0010.jpg
    Fotoğraf-0010.jpg
    90.8 KB · Görüntüleme: 18
  • Fotoğraf-0012.jpg
    Fotoğraf-0012.jpg
    89.1 KB · Görüntüleme: 19