corsa c termostat arızası

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende geçen hafta değiştirdim termostatı Behr marka ile. Ankara'dan tanıdıktan 80TL'ye aldım. İşçilik de ödemedim. Yalnız ben usta olsam o termostatı 10TL işçilikle değiştirmem. Bizim arkadaş ile birlikte yaptık ama baya uğraştırdı.

Bende de aynı sorun vardı araba hiç 70 dereceye bile gelemiyordu. Şimdi 10dk içinde 85 dereceye çıkıyor hava sıcaklığı sıfırın altında değilse.
Motor yağı olarakta Mobil 1 5-30 esp aldım. Özellikle soğuklarda ilk çalışma anındaki gürültü ciddi oranda azaltı..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi antifiiriizzzzzz olmaz olurmu antalyada ama soğuktan değil...arabanın canı çekmesin maksat...

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifiriz nerde olursa olsun şart... sıcakta kaynama noktasını engelliyor antalyalı arkadaşlarıma tavsiyem castrol antifiriz %50 oranında koyarsanız 108 derecede kaynama %100 koyarsanız 124 derece kaynama noktasına ulaşırsınız... soğukta da aynı şekilde %50 koyarsanız -16 %100 koyarsanız -34 e kadar donmaz arıca motor ve radyatör kanalları paslanmaz...

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 1.3 2005 aracımın termostat acık kalmıs heralde 5 10 km gıdıyorum ıbre yerınden oynamıyor kalorıfer ısıtıyort amma az ve motor bıraz daha seslı calısıyor du bugun behr marka alıp taktık 1 arabanın ıcı fırın gıbı oldu 2.ıbre 80 oralarda .3 motorsesı yok oldu daha once yokus yukarı gıderken 75 cıkardı amma 10 dakka sonra yıne sıfır cok sukur kurtuldum yakıtta degısır herhalde

termostat değiştirerek motorun ömrünü uzatmış olursunuz çünkü ısınmayan motor sürekli zengin karışımla çalışır çünkü belli ısıya kadar sürekli fazla yakıt verecektir beyin ayrıca soğuk ve sıcak farkından motor aşınması daha az olacaktır... bozuk termostat %30 a kadar fazla yakıt sarfiyatına yol açacaktır

H.CEVİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldığım araca hiç antifiriz konmamış adana ve denizlide ben koydurdum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifrizis motor olmaz..antifriz motor suyunun kaynama noktasını yükselttiği gibi korosyona karşı korur devirdaimi korur.