corsa c stop etme sorunu

dogbox

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 corsa c 1.4 comfort benzinli aracım 100.000 km de ilk çalıstırırken biraz gaz vermek gerekiyor çalısıyor sona rolanti düşüyor stop ediyor 2 kez oluyor sonra düzeliyor sorun nedir acaba ? birde 50tl benzinle 140 km yol yapabiliyorum normalmidir bana fazla yakıyor gibi geliyor. bu arada benzin göstergeside arada sapıtıyor ısık yanarken bi anda yukseldi yarım depoya yaklastı sona tekrar indi :D

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
50 Lt ile 140 km mi? Bir yanlışlık olmasın.... Bu kadar yakıt tüketmesi normal olması mümkün değil...

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım aynı araç aynı sorunlar emin ol hiç bir farkı yok :D... egr valfi, bogaz kelebegini temizletin... araçta seyir halindeyken ve ya kalkıslarda bi tekleme var mı... depo içinde hava var... :)

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hatta ben bu konuyla alakalı bi başlık açmıstım onu bulabilirsin... üstadlar çok yardımcı olmuslardı

oxion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam,
2001 corsa 1.4 , aynı araç sahibiyim 108000km.

benzin göstergesi problemini yaşadım arka koltuğun altında bir kapak var onun içinde benzin göstergesini sağlayan bir jak var onu çıkart tekrar tak resetlesin düzelecektir.

yakıt konusunda benzin 3.68TL / LT , yani 50LT ile 13.68 LT benzin alırsın ki zaten şehir içi 10LT yakar yani 140 km şehir içi gitmen çok normal.

stop sorununa gelince, bende bir problem yaşıyorum. bende seyir esnasında boşa alırken stop ediyor. hala çözemedim.

ustaya gösterirken pislik v.s gibi sorunları ve temizlik çözümlerini öne atıyorlar, pek işe yaramıyor, ama ustalar bu sayede 10-20lt kazanıyorlar :S
yorumsuz!!!

cinaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz geç bir soru oldu ama kusura bakma::) benimde yakıt göstergem 0 gösteriyor ışık falanda yanmıyor ama ben maalesef arka koltuğu sökemiyorum çıldırdım resmen aracım van'dan dönme koltuğu nasıl sökebileceğim ile ilgili fikir verebilirmisiniz?

selam,
2001 corsa 1.4 , aynı araç sahibiyim 108000km.

benzin göstergesi problemini yaşadım arka koltuğun altında bir kapak var onun içinde benzin göstergesini sağlayan bir jak var onu çıkart tekrar tak resetlesin düzelecektir.

yakıt konusunda benzin 3.68TL / LT , yani 50LT ile 13.68 LT benzin alırsın ki zaten şehir içi 10LT yakar yani 140 km şehir içi gitmen çok normal.

stop sorununa gelince, bende bir problem yaşıyorum. bende seyir esnasında boşa alırken stop ediyor. hala çözemedim.

ustaya gösterirken pislik v.s gibi sorunları ve temizlik çözümlerini öne atıyorlar, pek işe yaramıyor, ama ustalar bu sayede 10-20lt kazanıyorlar :S
yorumsuz!!!