Corsa C otomatik cam inip çıkarken TEKLİYOR...! Ne yapmalıyım?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugun farkettim sağ ön cam belli bir noktada tekliyor. Böyle nasıl diyim duraklıyor gibi sonra çalışıyor ama sanki bi yeri kırar gibi geliyor yakında. Buna erken teşhişle bir önlem alabilirmiyim acaba? Nasıl sökülüyor ediliyor bilmiyorum da... Ne yapmalıyız acaba?

Sprey gress var çubuğu ile içeriye sprey sıksam etkili olur mu acaba? yetişir mi o mekanizmaya falan?

sesa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
camın arasından yağ dökmekle mekanızmaya ulaşamazsın.Öyle birşey yapma. Cam fitillerini bir kontrol et, eğer sağlamlarsa sorun içerdedir.Hatta cam fitillerinin o atladığı yeri biraz çıkar içine bir bak yırtık falan varmı.Eger sağlamsa veee Vaktin varsa ve birazda merakın varsa döşemeyi bir sök bak istersen.Ben haftasonu vectra nın döşemeyi söktüm.Tamir ettim.Gerçi bende cam hiç çalışmıyordu :)
İlk sökerken bir an geliyor niye söktüm diyorsun bir an terliyorsun ama sonradan alışıyorsun ve kolayına gidiyor.Eğer döşemeyi sökersen:

Cama ayar yapmaya yarayan bir vida var onu bir kontrol et gevşemiş olabilir. Bir ikinciside camın hemen altında cam motorunun X şeklindeki kollarının hareket ettiği bir ray sistemi var.(Camın altında yatay olarak duruyor) Oranın temiz olup olmadığına, kırık veya eğiklik olup olmadığına dikkat et (döşemeyi söktükten sonra camı biraz indirerek bak).İstersen mekanizmanın bazı yerlerini yağlama fırsatın olur.Ama senin sorunun yağla alakası yok benden söylemesi. Döşemeyi sökünce iyice bir bakarsın nerde tıkanıyor.Ona göre çözüm yolları ara.Dediğim gibi özellikle raya dikkat et .ezik büzük yada tıkanacak birşey olmasın.

bi oku istersen belki aydası olur, ben çözümü resimledim ve anlattım linki: http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=61554

kolay gelsin

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=61554

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bizim corsa nasıl sökülüyor acaba bilmiyorum. Hiç kurcalamasak da özel servis var erzurumda ona mı götürsek ne yapsak?

Ya da nasıl söküyoruz bi resimli anlatım falan bulsak...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Dün yağmurluydu yağmur yağdıktan hemen sonra yapıyor bunu. Şimdi kuru teklemiyor. Çok az farkediyor teklediği, hatta hiç yok gibi. Ama yağmurlu havalarda veya ıslandığında mı oluyor anlamadım. Fitillerden diyorlar eğer ıslakken yapıyorsa. Ne kadardır bu fitiller değişelim alttaki mekanizmayı bozmadan...