Corsa C motor temizleme.!!(acill)

twinport41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze Günaydın Diyerek başlamak istiyorum.

Arkadaşlar corsa c sahibiyim ve arabamı Gereğinden fazla çamura Soktum aracın dış kısmını yıkadım fakat Kaputun altı Çamur doluydu ecotec yazısı bile çamurlanmıştı( Alt tarafta korumalık yok.)

Bu Motoru Hiç bir elektronik aksamına (beyinlerine) Zarar Vermeden Nasıl temizleyebilirim Yardımcı olursanız sevinirim !!!.

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yıkatıyorum motoru, beyin üzerine poşet geçir, kenarını da lastikle sıkılaştır, 2 kat poşet geçirebilirisn, sonra sprey yağ çözücüler var, etrafına sık biraz bekle, sonra köpük makinasıyla motoru köpükle, biraz bekle,(40 sn) sonra vur tazyikli suyu, tabi bunu yıkamacıya yaptır kendin deneme :D

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yıkatıyorum motoru, beyin üzerine poşet geçir, kenarını da lastikle sıkılaştır, 2 kat poşet geçirebilirisn, sonra sprey yağ çözücüler var, etrafına sık biraz bekle, sonra köpük makinasıyla motoru köpükle, biraz bekle,(40 sn) sonra vur tazyikli suyu, tabi bunu yıkamacıya yaptır kendin deneme :D

bende aynı şekilde yıkatıyorum. yıkatıyorum dediğime bakmayın 8 senede 2 kere yıkattım. beynın uzerıne poşet geçirdim. zaten onlar suya karşı conta lı ama yıne de poşet geçirdim ben. sonra üzerine köpüğü sıktırıp 5 dakka beklettim. sonra da suyu uzaktan uzaktan vurdurdum. inanırmısın bal dök yala. neyse bence yalama. ama çok temiz oldu. motora da minimum zarar ile hallettik. zarar nasıl olur. kablolarda falan su kalırsa anca oksitlenme yapar. ama kablolarda korumalı olduğu içinn sorun olmaz sanmam.

twinport41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arabaların Beyini nerede :S Islanmasından korkuyorum ama yerini bilmiyorum :) YArdımcı olurmusunuz!=?=

twinport41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncell!!!

Corsa C Lerin Beyini nerede ( motoru temizlerken Su kaçacak yerdemi=)
?

YARDIM!!

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıkamacılar bilir buişi ama sen genede mazotla yıkat 3-4 litre mazot alda git yıkamacıya

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İligisi varmıdır bilmem ama iç dış MOTOR koruma temizle yaptırdığımda ateşleme bobinim bozuldu.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel mar a gitmiştim, ordaki elektrikçiyle motor temizliği muhabbeti yaparken, motoro su vurulur ama bilen kişi vurmalı demişti, dur ben seninkine bir vurayım dedi, gitti bi 10 dakka sonra geldi tertemiz olmuştu motor, herhangi bir sorunda yaşamadım sonra