Corsa c motor suyu degisimi???

nakayama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar arabamın motor suyunu degıstırmek istiyorum bunu kendi ımkanlarımla yapmam mumkun mu?komple tahlıye edıp yerıne yenısını koymak ıstıyorum yardımalarınızı beklıyorum?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim..
önce sunu belirtmek isterim.. kizmazsan.:D
bu ülke bizim cevre kirletmiyeceksen suyu kovaya ordan sanayicilerin atiklarina vereceksen neden olmasin...
radyatörde tahliye kapagi (vida) var önce yedek bidon kapagini acarsin tabii bu arada motor soguk olsun cünkü kaynar su fiskkirmamasi ve kendine zarar vermemek icin arti sicak motorda isi artmasi olmamasi icin (contan icin)...sonra altina legen koyarsin tahliyeden bosaltirsin...isin bitince tahliyeyi sikarsin.. sonra aracin kagidina göre 5,6 litre su giriyor..alirsin sterilize edilmis motor suyu 3 litre..bunun 2,5 litresini bosaltirsin geriye 3,5 litre antifriz doldurursun....sonra kapagi kapatir motoru calistirirsin..havasi cekilince eksileni tamamlarsin bitti...
kolay gelsin dedigim gibi cevreci olmak kaydi ile :D

nakayama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyatör tahliye kapagi sanırım arabanın altında kalıyor ulasması kolaymı ustten baktım hıcbır yer goremedım veya da yag degısımı yapan yerler bunu degıstırebılırmı?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen en iyisi yag degisen yere git onlar yapar al opelden kavunici antifriz 3 litre birde distile su 3 litre onlar degisir fazla tutmaz...

nakayama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en ıyısı oyle yapmak olur heralde hem cevreyı hemde arabayı kırletmeden cozum bulalım yardımın ıcın tesekkurler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en iyi karar..:D evet bu yag artiklari ve antifriz cevre kirletir... tesekür ederim anlayisina :D..sonucta ülkemiz..usta belki 10 liraya halleder..:D

nakayama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanı dogrusuda bu zaten hıc anlamadıgım sey,en ıyısı elımıze yuzumuze bulastırmadan ustasına hallettırmek,

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyatörün altında önden baktıgında sag altta kalır tıpası çeşme gibidir görünümü.düz tornavida yada pense yardımıyla gevşetirsen suyunu boşaltabilirsin.