Corsa C Lastik Seçimi Ve Değişimi

brqcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne alakası var 1.2 spor pakette 185/55/15ler standart veriliyor ayrıca bende de silverline jantlar var ve 155/80/13de silverline lara geçince ne yakıt artışı nede bi sorun yaşadım aksine yol tutuş inanılmaz arttı aracın çekişi daha iyi işte jantlar
06022007129iw6.jpg

istanbuldaki gibi inanılmaz trafik olan biyerde kullansaydınız aracınızı yakıtta ve gidişatta ne kadar farkettigini anlardınız. ben 1.4 kullanıyorum benim aracta cok problem olmuyor cekiş olarak ama arkadasımda 1.2 var ve jantlarımız aynı.onun arabaı resmen gitmiyor gibi yokuslarda ya da yogun trafikte dur kalk yaparken.iki motoru da aynı donanım paketleriyle ve aynı jantlarla kullandıgım için tecrübelerimi paylastım.o yüzden ben arkadasın yerinde olsam 14"jant alırım ve hafif bi jant olmasına dikkat ederim.benim fikriim bu

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa kötü bişi demedim yalnış anlamayın beni yani bende hiçbir problem olmadı diyorum ayrıca izmirin trafiğide oldukça yoğun ama istanbula benzemez tabii ama dediğiniz sorunların hiçbiri yok ne kalkışta nede yokuşta ki benim motor 75hp bence kullandığınız araçta bi sorun var yada 1.4den sonra size öyle gelmişte olabilir ama siz bu yazınızda 1.2 motoru resmen aşağılamışsınız ne alakasız var gitmemekle opel 1.2 motora nie koysun ozaman 15inç jantı yapmayın lütfen

brqcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim yazımda asagılayıcı bir kelime yok.bir daha okursanız sadece 2aracı da kullanmış biri olarak fikirlerimi söylediğimi anlarsınız.

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya ne yalan söylüyeyim benim corsada 1.2 ve 15" jantım var hatta 185/60/R15 ve benimkide 75 BG ve çok rahat bir kullanımı var. Kolay kolay bayılmıyor bile. Sadece yokuşa düşük devirde girersen vites küçültmek gerekiyor ama araba yinede toparlıyor kendini.
Belki bu arabanın durumu ve sürüşü ile de alakalıdır. Ben genelde arabamı zorlamam ve neredeyse her ay Bursa İzmir yapıyorum allaha şükür hiçbir problem yaşamadım ne lastiklerimden ne motorumdan.

Ahmet Altınçubuk

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15" hafif alaşımlı bir jant 1.2 corsaya uygun olacaktır.Ama 14" de tercih edilebilir, zevk meselesi

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya ne yalan söylüyeyim benim corsada 1.2 ve 15" jantım var hatta 185/60/R15 ve benimkide 75 BG ve çok rahat bir kullanımı var. Kolay kolay bayılmıyor bile. Sadece yokuşa düşük devirde girersen vites küçültmek gerekiyor ama araba yinede toparlıyor kendini.
Belki bu arabanın durumu ve sürüşü ile de alakalıdır. Ben genelde arabamı zorlamam ve neredeyse her ay Bursa İzmir yapıyorum allaha şükür hiçbir problem yaşamadım ne lastiklerimden ne motorumdan.

Ahmet Altınçubuk
ki bide ahmet abide standardın dışında 185/60/15 var ki hiç bayılmadığını sölüyo 60la bayılmıosa 55 le hiç bayılmaz :mad: 1.2 motor neden bu kadar hor görülüyor anlamış değilim burak lafın sana değil üstüne sakın alınma , ayrıca gitmio gibi demen ile bile kötülüyorsun ki emin bile değilsin

brqcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ki bide ahmet abide standardın dışında 185/60/15 var ki hiç bayılmadığını sölüyo 60la bayılmıosa 55 le hiç bayılmaz :mad: 1.2 motor neden bu kadar hor görülüyor anlamış değilim burak lafın sana değil üstüne sakın alınma , ayrıca gitmio gibi demen ile bile kötülüyorsun ki emin bile değilsin

benim 1.2 motoru kötülemek gibi bi niyetim yoktu yazıyı yazarken. sadece iki aracı da kullanmış biri olarak tecrübemi, hissettigimi yazmak istedim.bu kadar abartılmasını anlamadım.bana 1.2 arac 15jantla gitmiyor gibi geldi.bu niye bu kadar abartılıyo anlamadım.herhangi bi 1.8gsi sahibi de benim arabamı kullansa sonra gsi yı kullansa o da 1.4 15" jantlarla gitmiyo gibi der. bu kadar üstelemye gerek yok.arkadas istedigini alır ben kendi düşüncemi söledim.yani ben olsam 1.2 motora 15" njoy jantı almam.ama daha hafif bi jant alırım derse olabilir.

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar burada bence arabadaki motorun durumu çok önemli yani hor kullanılmış bir motor kullanırken zevk vermeye bilir ama zorlanmamış ve temiz kullanılmış arabalar gerçekten zevk veriyor.

Ahmet Altınçubuk

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar burada bence arabadaki motorun durumu çok önemli yani hor kullanılmış bir motor kullanırken zevk vermeye bilir ama zorlanmamış ve temiz kullanılmış arabalar gerçekten zevk veriyor.

Ahmet Altınçubuk
kesinlikle abi , burak ben abartmıyorum sadece demek istediğim 15inç jantla canavar gibi gittiği neden 1.2 taşımasın bın jantları anlamıyorum bizde hiç sorun yokki 2.0 vectra kullanmış birisiyim bence hayli hayli taşıor hatta jantları alırken aklım başımda olsaydıı yani silverline jantları bu kadar sevmiş olmasam corsa c kasa gsiın 16lıklarını alır bide 50 yanak takardım ciddi anlamda söyllüyorum gel bi bizim araçları kullan ahmet abinin veya benim hiçbir fark olmadığını göreceksin ki 1.4 corsada çok kullandım :good: yalnış anlama bizi ama gitmeme gibi bi durum söz konusu değil