corsa c kasa debriyaj fren yapınca stop etmesi

hgorele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar lpgli 2003 model corsa hızı ve vitesin kacta oldugu fark etmeksizin bazen debriyaf ve frene basınca(genelde kavsaga kasiste ışığa felan yaklasırken)hiçbir silkeleme yapmadan araba stop ediyor hatta ettiğini onunde yanan ısıklardan anlıyorsun sorun ne olabilir teşekkkur ederim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr olabilir

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artı vuruntu sensoru rolanti motoru yani olasılıklar geniş. En güzl, Arıza koduna bakmak

hgorele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba stop ettiğinde arıza lambası yanmiyor yada km de herhangi bir kod yazmiyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz fren kontak çevirin bakalım arıza kodu verecek mi? aırza ışığı yanıp sönerek kod veriyor bu konuda forumda yazılarımdan bulabilirsiniz,ha bu arada motor kodu lütfen

hgorele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün özel opel servisine gittim makinaya bağladılar herhangi bir sorun gözükmüyor burada dedi beni gazciya yolladı gazcida akuye giden bir kablo vardı ona bir uygulama yapti boyle bir kullan bakalım yapicakmi yaparsa tekrar gel dedi bakalım yapicakmi zaten araç arıza lambasida yakmiyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün özel opel servisine gittim makinaya bağladılar herhangi bir sorun gözükmüyor burada dedi beni gazciya yolladı gazcida akuye giden bir kablo vardı ona bir uygulama yapti boyle bir kullan bakalım yapicakmi yaparsa tekrar gel dedi bakalım yapicakmi zaten araç arıza lambasida yakmiyor
netice hakkında bilgi verirseniz seviniriz.LPG branjım değil bilgim az.

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer arızayı ben de 3 aydır yaşıyordum.araba hareket halinde iken benzinde veya gazda boşa almak istediğimde debriyaja basınca devir rölanti devrinin altına düşüp çıkıyordu.rölantide bir oyaama vardı.bundan sonra ya araba stop ediyor ya da ben gaz verip arabayı toparlamaya çalışyordum.bazeb farketmiyordum ki bir bakmışım, stop etmiş.bu da direksiyon ve freni sertleştiriyordu.tehlikeli oluyordu.ben boğazın ve rölanti motorunun temizlenmesi gerektiğini forumdan çok okumuştum.
iyi bir usta aradım çünlü özellikle corsa b kasada boğaza ulaşmak çok uğraş gerektiriyor.ustayı bulduktan sonra o da teşhisi koydu.bi sürü kablo ve gaz sistemini hortumlarını söktükten sonra boğaz kelebeğini ve rölanti motorunu temizledi.ikisi de kurum bağlamıştı.özellikle de rölanti motoru.usta boğaz contasını da değiştirmiş ve temizleme spreyi, antifiriz dahil özel servis toplam 140 lira istedi.ben de verdim.
netice olarak , bu işlemi 40 gün önce yaptırdım, 300 km den sonra gördüğüm kadarıyla rölanti artık daha sabit ve stop etme olayını henüz yaşamadım.motor da rahatladı sanki.
ben de arıza kodu vermiyordu.bence önce bu temizliği yap değilse de muhtemel egr olabilir

hgorele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer arızayı ben de 3 aydır yaşıyordum.araba hareket halinde iken benzinde veya gazda boşa almak istediğimde debriyaja basınca devir rölanti devrinin altına düşüp çıkıyordu.rölantide bir oyaama vardı.bundan sonra ya araba stop ediyor ya da ben gaz verip arabayı toparlamaya çalışyordum.bazeb farketmiyordum ki bir bakmışım, stop etmiş.bu da direksiyon ve freni sertleştiriyordu.tehlikeli oluyordu.ben boğazın ve rölanti motorunun temizlenmesi gerektiğini forumdan çok okumuştum.
iyi bir usta aradım çünlü özellikle corsa b kasada boğaza ulaşmak çok uğraş gerektiriyor.ustayı bulduktan sonra o da teşhisi koydu.bi sürü kablo ve gaz sistemini hortumlarını söktükten sonra boğaz kelebeğini ve rölanti motorunu temizledi.ikisi de kurum bağlamıştı.özellikle de rölanti motoru.usta boğaz contasını da değiştirmiş ve temizleme spreyi, antifiriz dahil özel servis toplam 140 lira istedi.ben de verdim.
netice olarak , bu işlemi 40 gün önce yaptırdım, 300 km den sonra gördüğüm kadarıyla rölanti artık daha sabit ve stop etme olayını henüz yaşamadım.motor da rahatladı sanki.
ben de arıza kodu vermiyordu.bence önce bu temizliği yap değilse de muhtemel egr olabilir

verdiğin bilgiler için çok teşekkur ederim bakalım gecen ufak bir uygulama yaptı gazcı eger devam ederse bogaz kelebeğindendir dedi ona bakarız demişti gene yaparsa direk gidecem zaten ilk yapıcagı iş bogaz kelebeğini temizlemek olur orda ben rolantı motorunada baktırıım bide gittiğim brc nin ana bayisi idi