Corsa C Kapı Fitilleri

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski bir konuyu hortlatmak gibi olmasın ama ben sonunda karar verdiğim bu serum lastiği olayına giriştim. Sağ ön ve sağ arka kapının fitillerine serum lastiğini yırtmadan geçirdim ama kapı artık çok daha zor kapanıyor. hatta arka kapıyı sert kapattığımda ön kapıyla örtüştüğü üst köşesi biraz dışarda kalıyor (diğer her yeri tam oturuyor)
1- Bu durum daha sonra düzelir mi yani alışır mı?
2- kapı açılırken tak diye kurtuluyor kilit yani zorlandığı belli ayar yaptırmam gerekiyor mu?
ayar yaptırıp kilidin karşılığı geri alınırsa bu sefer serumun bir faydası olur mu?

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serum lastiğinden sonra nasıl bir fark hissetiniz? İçerdeki gürültüde azalma oldu mu merak ediyorum...

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses testini henüz yapamadım ufak bi dağ ilçesinde yaşıyorum :) düz yol yok inince test edeceğim inş. ama öncesinde rüzgar sesi alıyordu çokça. toz almıyordu hiç bir şekilde çok tozlu yolda bile ama ses çok alıyordu. bakalım test sonuçlarını yazacağım. Ama bu konuda kimsenin mi bilgisi yoktur?

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zamanla o serum lastikleri yıpranıyor özelliğini kaybediyor ve birbirine yapışarak esnejkliğini kaybediyor.bir zaman sonra ise o örtülmeyen kapı, zor örtülen kapı kolayca örtülür hale gelecek, eskisinden çok da farkı kalmayacak.bence serum kısa süreli bir çözüm.uzun süre bineceksen değiştir fitilleri, binmeyeceksen ise öylece bin devam et hocam.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman ben kapı ayarını hiç bozdurmadan sökeyim mi bunları. aslında benim fitillerim çok da eski değiller sadece bi iki yeri çökmüştü yalnız bu serum lastiği çok kalın geldi sanki. çünkü kapı karşılığını geri aldırsam bu sefer kapı gövdeye göre dışarıda kalır sanki yanlış mı düşünüyorum? ama bu rüzgar sesine deli oluyorum bu aralar arttı sanki serumdan sonra hiç denemedim ama. ne yapmamı önerirsiniz özellikle bu rüzgar sesi için. sağ arka kapıdan geliyor özellikle binen arkadaşın biri burdan rüzgar geliyor demişti.

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bazı yerlerde metre işi fitiller satılıyor.astra f için bakmıştım bir kapı 55 liraya filan geliyordu.sadece o sesin geldiği kapınınkini değişebilirsiniz.