Corsa C Kadran Led Çalışması

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Lehimsiz havyasız kadran ışığı çalışması ne durumda?

Adamson'dan cevap bekliyoruz :)

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aklıma getirdin merak ettim şimdi :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu uygulamanın aynısını bende yaptım aracıma. ben klima kontolünede yaptım. ancak bir sorunum var.

klima kontrolün arka tarafında soketten aldım elektriği. içindeki orjinal ampullerini çıkardım. soketin 1ci (siyah) ve 3cü (yeşil, siyah çizgili) kablolardan aldım elektriğini.
kadran işiklarını açınca klima ışıklarıda gayet güzel yanıyor. sorun yok. ama havalandırmayı 1,2,3cü kademeye aldığım zaman aydınlatmasını kapatıyor. km kadranı yanmaya devam ediyor. bu sorun neden kaynaklanabilir? havalandırma kapalıyken hiçbir sorun yok gayet canlı.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=84434

burada çalışmam mevcut. siz elektriği kaloriferin güç kablosundan almışsınız anladığım kadarıyla. haliyle siz fan motorunu aktif ettiğinizde gücün büyük bölümü ona geçtiği için ledleriniz sönüyor. Ben elektriği eski dipsiz ampullerinin bağlandığı karttan aldım.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ozaman orjinal ampulleri söktüğüm soketten alsam çalışırmı diyorsunuz? birde ben 3 chipli led kullandım yaklaşık 30 tane led yaıyor sizin kullandığınızın 2 katı. direnç filan hiçbişey koymadım. ampullerin soketinin arkasından lehim yapıp alsam çalışır ozaman akşam bir deniyeyim.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kulandığınız led ya da miktarının fark edeceğini sanmıyorum. sonuçta 12 volt ile çalışıyorsa (maksimum) çektiği güç aynı olacaktır. yine de işi daha bilen ustalar cevaplasın.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bende onu bekliyorum :)

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada kimse sizin teşekkürünüze muhtaç değil ancak arada bir yardımlara, cevaplara teşekkür edip forum düsturuna uygun davransanız daha bir güzel olur kanaatindeyim. bu cümlemi herhangi bir tartışma açmak için değil sadece uyarmak için kurdum.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
uyarınız için teşekkür ederim.
bu arada kusuruma bakmayın. sıksık teşekkür edince anlamı kalmadığını düşünüyorum. ama inanın sorunum çözüldüğünde herkese teşekkür ediyorum. hatta çoğunlukla özeldende ediyorum. bu tarz sorunlar biraz canımı sıkıyor keyfim olmuyor biraz. teşekkür etmesemde güler yüzle cevaplamaya elimden geldiğince çalışıyorum :) herkeze herşey için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
sorun çözüldü arkadaşlar. şaseyi çakmaktan aldım sorun çözüldü. herkeze teşekkürler.