corsa c için yardım-fikir danışma (farlar+chip)

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar...2006 corsa c cdti var bir adet...şmdi sorular

1-) Junyan marka angel+ orta sınıf bi 6000kxenon aldım ama faydasını göremedim..gündüz gözüyle şık duruyor fakat aydınlatmada çok zayıf...normalde orj Mercekli farımda yükseklik ayarı yapabiliyordum.bu haliyle farlar yeri gösteriyor daha yukarı da bakmıyorlar malesef..yağmur yağdığında yerden yansıyan ışık önümü aydınlatıyor kör karanlık gidiyorum...

-Bu junyan a yükseklik ayarı için motor takabilme imkanı varmı?

-Sorun merceklerin kalitesizliği mi? yoksa xenonların dandikliğimi?

*-Orjinal farlarımı takmamı tavsiye eden olurmu?Takarsam eğer krom olan içini mat siyah yaptırmam sizce ne kadar mantıklı?? su alması buhar yapması gibi sorunlar görülme ihtimali nedir? boyası olacaksa ne tür nasıl birşey olsun ki mat bir görüntü olsun???

-Bildiğiniz daha kaliteli mercekli ve yükseklik ayarı olan angel markası varmıdır?orjinali gibi kaliteli aydınlatacak?

edit""chip sorumu geri alıyorum"" :)

görüldüğü gibi farlarla ilgili dertliyim...

Son düzenleme:
A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarı ile çok kaliteli bir marka değil bence sorun merceklerden olabilir fakat servise gidip önce bir far ayarı yaptır bence sonra bidaha aydınlatma nasıl onu bir gör derim...

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap 1 : Bilmiyorum...:)

Cevap 2 : Mehmet Gazihan- megachips center...;)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merceklerden kaynaklanıyor olablir chip konusunu mehmet gazıhana sorarsanız daha detaylı bilgi alırsınız

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarı ile çok kaliteli bir marka değil bence sorun merceklerden olabilir fakat servise gidip önce bir far ayarı yaptır bence sonra bidaha aydınlatma nasıl onu bir gör derim...

far ayarını birçok kez yaptırdım.xenon takılırken bi tırnağı kırılmş gibisinden bişeler dediler onu tamir etmşler fln o önemli değil hallolan birşey ama..yükseklik ayarı olmadığından max kalktığı seviye farın çok düşük..yani daha ileriyi göstermesi gerek...zaten far motoru da onun için güzel bir olay..

eski farlar hakkında düşüncen nedir?

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
far ayarını birçok kez yaptırdım.xenon takılırken bi tırnağı kırılmş gibisinden bişeler dediler onu tamir etmşler fln o önemli değil hallolan birşey ama..yükseklik ayarı olmadığından max kalktığı seviye farın çok düşük..yani daha ileriyi göstermesi gerek...zaten far motoru da onun için güzel bir olay..

eski farlar hakkında düşüncen nedir?

Dediğin gibi de olabilir içi boyanabilir güzel olur ama xenon yakışmaz bu sefer ve trafikte herkesin gözünü alırsın. Tamam belki görüşün güzel olur ama karşı yönden gelenleri çok etkiliyor merceksiz xenon.

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğin gibi de olabilir içi boyanabilir güzel olur ama xenon yakışmaz bu sefer ve trafikte herkesin gözünü alırsın. Tamam belki görüşün güzel olur ama karşı yönden gelenleri çok etkiliyor merceksiz xenon.

merceksiz xenon dan bahsetmiyorum dostum...benim orj farlar mercekli zaten..ki orjinal hali güzel aydınlatıyor ve yükseklik ayarı da var.ama farlar krom görünümde bunları siyah yapabilme olayı güzel olurmu gibisinden.bak soruyu editledim bidaha bakabilirsin?

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
merceksiz xenon dan bahsetmiyorum dostum...benim orj farlar mercekli zaten..ki orjinal hali güzel aydınlatıyor ve yükseklik ayarı da var.ama farlar krom görünümde bunları siyah yapabilme olayı güzel olurmu gibisinden.bak soruyu editledim bidaha bakabilirsin?

Abi ozaman seni dövmek gerek :D Ne diye güzelim farları çıkarıyorsun ki :) Bildiğim kadarı ile boyanır fakat içi açılacağı için ileride buhadar yapabilir tabi işinin ehli bir usta bulman lazım .