Corsa c havalandırmadan buhar geliyor.

mrcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

3-4 gün önce aracımla rampa çıkarken şöför mahallinin sol ve sağ tarafındaki 2 havalandırma çıkışından buhar çıkmaya başladı camlar buğu oldu bende refleks olarak buğu gitsin diye ön cama verdim bu sefer iş içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Camın sağ tarafı buhar tutmuyor sol tarafı leş gibi buhar oluyor birde pis kokuyor aynı antifriz gibi.Acaba kalorifer peteğini falanmı yardık?.su eksitme vardı çok az birşey ama iyice arttı paspaslarda ıslaklık yok.Birde torpido tarafını söktüm ama o küçük radyatörü göremedim nerde oluyor tam olarak.Opel servisinde büyük ihtimal pahalıya patlayacaktır.İstanbulda yaptırabileceğim herhangi bir tamirci veya servis varmıdır.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorıfer rad. %90 hafıf bı aşınma varsa yuklenınce ordan catlattı herlde yanlıs hatırlamıyor ısem gogusluk sokuluyodu heralde petek ıcın..

mrcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorıfer rad. %90 hafıf bı aşınma varsa yuklenınce ordan catlattı herlde yanlıs hatırlamıyor ısem gogusluk sokuluyodu heralde petek ıcın..

Aracımda daha önce su hortumu patladı ve nedense su yok diye bir arıza vermiyor araba şansıma bunu farkettim ve değiştirdim.Değiştirirken ustam antifriz olmadığı için kireç yaptığını ve hortumun ordan yırtıldığını söyledi.Sonra hortumu yapıp antifriz koyduk.Bir süre sonrada benim kalorifer çatlamış.Kaloriferi değiştirmeye gittiğimizde devirdaim pompasınında öldüğünü farkettik suyun yaptığı kireci antifriz çözüyormuş bu şekildede hasarlar meydana geliyormuş.Radyatörümden baska değişecek birşeyim kalmadı.

kalorifer radyatörü 180 tl.devirdaim 80 tl.antifriz 30 tl.işçilik ne kadar bilmiyorum ama sorun olmadı yani orta göğüs hala eskisi gibi.