corsa c gösterge değişikliği ve ses tuşlarında değişiklik

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aklıma geldi göstergeyi tamamen söktüm ve devir göstergesi ile hız göstergelerinin arkasına kırmızı led yaptım ama inanın çok zor çünkü ışık yayıldığı için diğer yerlerde kırmızı oluyor. Bunu engellemek için ledleri biraz siyah asetat (cd) kalemi ile boyadım... ama sonuç tatminkar :)

onu yaparken ibrelerin dip kısımları siyahtı onlarıda gri yaptım birde dedim göstergenin kenarlarına gri halkalar yapayım.Boyayarak onlarıda yaptım...

en son ise direksiyon kumanda tuşlarını ve cam açma kapama düğmelerinide beyaz ledle değiştirdim

bakalım beğenecekmisiniz :)

http://img218.imageshack.us/my.php?image=1002190.jpg

http://img218.imageshack.us/my.php?image=1002189.jpg

cengiz akadaşımdan direksiyon kumanda almıştım onunla birlikte süper oldu.Sadece bilgi ekranına teybin bilgilerini gönderebilmek kaldı...

Son düzenleme:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
üzerinden zaman geçmiş ama güzel olmuşş.. konuyu da bugün değiştirmişsin, yeni olan neler var??

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni olan şu göstergenin kenarlarına halka yapımı ve ibrelerin kımızıya çevirlmesi...birde direksiyon kumanda tuşlarının beyaz yanması :)

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibreleri nasıl kırmızı yaptın biraz açarmısın çok hoş olmuş

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş ve yapcağınız uygulamanın hazırı var isterseniz alır takarsınız plasma kadran.

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çok merak ediyorum bu işlemi nasıl yaptın. ayrıntılı bir şekilde anlatırmısın. birde varsa yapım sırasında foto eklermisin.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapım fotoları yok ama anlatayım...

bizim araçlarda göstergenin rakamlarının yazılı olduğu kısmın arkasında ışığı eşit dağıtması için kullanılan şeffaf plastik var onun altına yerleştirdim ledleri...
bendeki ledler ışığı 120 derece filan yaydığı için asetat kalemi ile boyadım ve yaklaşıl 30 derecelik ışık yayacak hale getirdim...

resimde çizmiş olduğum (çizebilmeye çalıştığım) kısım şeffaf plastiğin ibrenin geçtiği kısım oralarda ışığı iletmesiiçin kanallar var onların uç kısımlarını siyaha boyadım.Küçük bir çıkıntı var üstteki rakamların olduğu kağıdı yerleştirmek için onun altınada ledi yerleştirdim.Yanlız biraz deneme yapmanız gerekiyor çünkü orayı tam bulabilmek için yaklaşık 2 saat uğraştım...
hararet ve benzin göstergesini yapmadım çünkü rakamlar ibreye çok yakın olduğu için ışığı iletiyor ve kırmızı gözüküyor diye olmadı...

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler...