corsa c gid ve ana ünite projesi

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar gelişmeler şu sekılde...

ekranı aldıktan sonra tis2000 programını pcye yukledım..orada gördumkı z13dt yanı 1.3cdti araçlarda yakıt bılgısı alınamıyor...diğer 1.0 1.2 1.4 1.7 cdti yanı 1.3 cdti hariç tüm versıyonlarda bu bılgı alınıyor...ama ekranı aldıgım için yıne bı uygulama yapmak istedim...bunun devamı olarak ekran cercevesını temın ettım ve ekranla bırlıkte montaj yaptım..ekran kusursuz çalışıyor yanı ölü piksel fln yok..guvenlık uyarısı var onuda tech2de tanıtmak gerekıyor sanırım..ama hevesım kırıldı baya gerıldım bu işin olmamasına...keşke tis2000i daha önceden temın etseydım..bunun için yapmadıgım arastırma kalmadı paralarda gıttı tabi...öyle bi dereceye geldımkı z13dth beyınler bunu desteklıyor...saçma bılıyorum ama o beyınden temın edım gıbı akıl almaz düşüncelere girdim..neyse farklı bır fıkrı ve bılgısı olan paylaşan olursa sevırımm...

herkese tşkler

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Yakit bilgisi derken tuketimmi yoksa depodaki miktarmi... depodaki miktar BCM uzerinden geliyor onu gostermesi lazim... Ancak anlik tuketim icin bir sey diyemeyecegim....

Edit:

Simdik baktim TIS dan sizin ekranlarda cok karisik yahu :D

Son düzenleme:

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar projem malesef başarısızlıkla sonuçlandı...1.3 cdti yakıt bilgilerini desteklemiyor...ama diğer motor seçenekleri destekliyor bu bakımdan ürünlerimi satışa çıkardım bilginiz olsun...ilan linki aşağıdadır...

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=74923

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasan bu destekleme olayına nereden baktın tis2000 den ben bir türlü bulamadım mesela z10xe motorda c.c. seçeneği çıkıyor bağlanabiliyor ama servisler tech2 desteklemiyor diyor anlamadım gitti...?

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasan bu destekleme olayına nereden baktın tis2000 den ben bir türlü bulamadım mesela z10xe motorda c.c. seçeneği çıkıyor bağlanabiliyor ama servisler tech2 desteklemiyor diyor anlamadım gitti...?
tis2000 den baktım bende orada gösteriyordu...servislerin açıklaması ne yöndedir bilemiyorum

burada kırmızı çizgilerin arasında kalan bölümde 3 giriş var gide...bu 3üde yakıt ile ilgili ve motor kodlarını görüyosunuz orada

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu cdc 40 da aux çıkışı var mı? ben fena taktım bu olaya :))

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tis2000 den baktım bende orada gösteriyordu...servislerin açıklaması ne yöndedir bilemiyorum

burada kırmızı çizgilerin arasında kalan bölümde 3 giriş var gide...bu 3üde yakıt ile ilgili ve motor kodlarını görüyosunuz orada

Hasan şimdi motor kodlarının bağlandığı çizgide BN BK 05 yazıyor onun solundaki çizgide BCM altında BU BK 05 yazıyor..Buna göre BCM"body control modul" yani gövde kontrol modülünün kodu BU ve BK olması lazım sanırım motor kontrol birimlerininde BN veya BK kodlu mu olması lazım ?? Eğer böle ise kodu farklı araca uymama gibi bir sorun çıkarabilir mi?

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim hiç bilmiyorum yanıltmış olmim seni...bi araştırma yapmaya çalışırım cevap yazarım daha sonra

eğer alet üstündeki kablo şemasında aux girişlerini gösteriyorsa vardır diye düşünüyorum.

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasan şimdi motor kodlarının bağlandığı çizgide BN BK 05 yazıyor onun solundaki çizgide BCM altında BU BK 05 yazıyor..Buna göre BCM"body control modul" yani gövde kontrol modülünün kodu BU ve BK olması lazım sanırım motor kontrol birimlerininde BN veya BK kodlu mu olması lazım ?? Eğer böle ise kodu farklı araca uymama gibi bir sorun çıkarabilir mi?
bahsettiğin bubk bnbk bunlar kablo renklerinin kodlaması oluyor...

mesela bubk mavi-siyah bnbk ise kahverengi siyah olarak geçiyor...mouse üzerinde tuttugunda açıklama çıkıyor birde aşağıda harflerın tanımlamaların açıklamaları vardır...