Corsa c de bagaj stop cızırtısı

munez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar belkı sızdede vardır bagajdakı arka camda olan stop lambamdan cok ses gelıyodu rahatsız edıcı bı sestı gecen gun soktum tahmınımce metal klıpslerden gelıyodur dıye acıyım bıraz beldı ses yapmaz dıye dusundum ses yapmaya devam ettı ertesı gun servıse gıttım ses yapıyo nasıl engellerız dedım ve arkadas bana bunlarda bu ses normal zaman gectıkce salıyo kendını dedı aksam eve geldıgımde tekrar soktum ve tesadufen sesın nerden geldıgı buldum lambaları koruyan bı ust kapak var sıyah renkte onu sıyah elektrık bandıyla ıkı tur sardım elımle denedım ses cıkarmadı insallah bagladıgımda da cıkmaz dıyerek arabya taktım ve artık ses gıttı... Bunu sızınle paylasmak ıstedım belkı aynı uyuz ses sızdede vardır dıye... Saygılarımla...

Volvera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de arka taraftan gelen gıcırtı halınde bir ses var ama nereden geliyor tam emin değilim.nasıl söküp yaptın bir de mümkünse resim koyabilir misin?

deliormanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı ses benim arabada da vardı. üç adet metal klips var. onlar zamanla açıldığı için ortalarında sıkı vaziyette durması gereken plastik uçlar zırıltı yapmaya başlıyor. metal klipslerin plastiği sıkıştıran ve tutması gereken kulaklarını karga burun ile bıraz içeriğe doğru eyerseniz ses kesiliyor. tek dikkat etmeniz nokta stop lambasını çıkartırken klipsleri deliklerden içeriye düşebilir. düşerse de mıknatıslı kılavuz vasıtası ile çıkartırsınız. ben öyle yaptım :)