Corsa c cdti yakit tuketimi

greif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar 2005 corsa c 1.3 cdtı aracım var ama yakıt bakımından kafam karısık nette baktıgım forumlarda 1 depo ıle sehırıcınde 800 sehırdısında 1000 km gıttıklerını yazmıslar ben bu verıler hıc ulasamadım benım arac 100 ytlye su an 40 lt edıyor sehırıcınde anca 650 km gıdıyorum gercı ustunde 195-55-15 lastıkler var ve pompanında tamır edılmesı gerekıyormus mazot kacırdıgı ıcın acaba bu sorunlar yakıtı etkılermı yada sızce neden oalabılr saygılarımla

erduvenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar 2005 corsa c 1.3 cdtı aracım var ama yakıt bakımından kafam karısık nette baktıgım forumlarda 1 depo ıle sehırıcınde 800 sehırdısında 1000 km gıttıklerını yazmıslar ben bu verıler hıc ulasamadım benım arac 100 ytlye su an 40 lt edıyor sehırıcınde anca 650 km gıdıyorum gercı ustunde 195-55-15 lastıkler var ve pompanında tamır edılmesı gerekıyormus mazot kacırdıgı ıcın acaba bu sorunlar yakıtı etkılermı yada sızce neden oalabılr saygılarımla

bende 2005 opel corsavan 1,3 cdti var şehir içinde 750 km yapabiliyorum... bu kadarda yeter dimi:)

Son düzenleme:

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
700-800 arası normal.. ben 800 yapıyorum... pompa mazot kaçırıyorsa contalarında sorun vardır.. benim araçta mazot kaçırıyordu ama 20 liraya contaları değiştirdim hallettim sorunu.. servis değilde mazot pompa tamiri yapan yere git bence onlar daha iyi bu konuda..

greif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bana servisde pompa tamır takımının değimesi gerektıgı soylendı baya bır ucret tabı sız 800 km yapıyorum demıssınız bende bunu anlamıyorum bır pompa bu kadar farkettırımı yada bendekı sorun nedır bırde sızın tavsıye edecegınız bır pompa tamırcısı varmı

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bana servisde pompa tamır takımının değimesi gerektıgı soylendı baya bır ucret tabı sız 800 km yapıyorum demıssınız bende bunu anlamıyorum bır pompa bu kadar farkettırımı yada bendekı sorun nedır bırde sızın tavsıye edecegınız bır pompa tamırcısı varmı

ben sanayide delphi diye dizel pompları tamir eden yere gittim halletti..
biraz sert kullanıyorsan kalkışları sert yapıyorsan 650 km yapman normal...

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım şehir içinde 160-170 kuruş yakıyor. Şehir dışı 120-130 kuruş.

greif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bıraz sert kullanıyorum ama fazlda değil hanı en ıyısı pompayı yaptırıp bı daha denemek

colak999

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım Easytronic şehir içinde genellikle otomatik viteste sakin kullanımda yol alıyorum. Geçen ay pompada nemlenme var dediler servisten, bakımını yaptılar şuanda şehir içi 650 km yol gidiyor daha fazlada gitmiyor. Öncedende aynı km yi yapıyordu. 100 tl ye 40 lt alıyor.

greif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı benımkı gıbı demekkı bızım aracda otomatık ama benım haberım yok :D