Corsa c cdti kapak contasi

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalar bugün bi araca bakmaya gittim fakat aracın suyu 1 tl kadar eksikti tamamladım aracın su bidonu dolum ağzında yağımsı birşeyler gördüm fakat anlam veremedim suyu tamamladim hararet 90 a çıkana kadar kullandım aracı, sonrasında bidonun kapağını actım her hangi bir fosurdama olmadı eklediğim su öylece duruyordu foto ekledim cevaplarınızı bekliyorum
Sizce conta yanık mı ?
Arkadan her hangi bir duman atmıyor
hsjok2.jpg

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökalp, bu araba ya suya yağ karıştırıyor veya önceden sorunu vardı tamir ettirdi işi temiz yapmadılar ki her halukarda bunu sana söylemediğine eminim elini uzak tut derim..yani hangisi olursa olsun sonuçta aracının sorununu söylemeyen ama benim bulduğum sorunlarda benim huyumdur adamla tartışmama bile selam der giderim,huyum bu.Ben dürüst sem karşısındakinden onu beklerim herşeyini benim gibi söylesin be arar bulursan fazla konuşmam eyvallah kolay gelsin derim

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökalp, bu araba ya suya yağ karıştırıyor veya önceden sorunu vardı tamir ettirdi işi temiz yapmadılar ki her halukarda bunu sana söylemediğine eminim elini uzak tut derim..yani hangisi olursa olsun sonuçta aracının sorununu söylemeyen ama benim bulduğum sorunlarda benim huyumdur adamla tartışmama bile selam der giderim,huyum bu.Ben dürüst sem karşısındakinden onu beklerim herşeyini benim gibi söylesin be arar bulursan fazla konuşmam eyvallah kolay gelsin derim

abi adamın haberi yok öyle bişeyden ben elimi attım baktım su yok bidonda 1 litre ilave ettim şimdi kendi ustamla konuştum 1.3 cdtilarda böyle bi sıkıntı varmış bazen yapabiliyormuş bu işi bitane bidon takılır geçilir böyle bişey varsa dedi. arabaya su ilave ettim tepeye vurdum arabayı sonra çektim kenara açtım su kapağını baktım bi sıkıntı göremedim kapak açıkken de gaz verdim yüklendim arabaya her hangi bi su atma olayı görmedim senin yorumun nedir bu doğrultuda.

oygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın büyük ihtimal yağ soğutucusunda sorun çıkmış daha önce bu cdti motorlarda kronik denilebilir bu yüzden suya yağ karıştırıyor ve tamamen temizlenmesi gerekiyor yağ soğutucu değiştikten sonra, temizlenmediği için öylece kalmıştır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlk defa böyle bir şeye denk geliyorum. Resim bende, zamanla kapağın iç kısmında biriken bir kir tortusunu veya aşırı sıcaktan erimiş/tahrip olmuş bir contaya ait parçaların artığı gibi bir izlenim yarattı. Resimde görünenler tahrip olan contaya ait kalıntılarsa sorun değil ama orada biriken bir kir ise o zaman o kirin nedenini araştırmakta fayda var, zira normal şartlarda olmaması gereken bir durum. (Resme bakarak kesin bir karar vermek çok zor :( .)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay olmadı benimde başıma geldi açıkçası kronik bu durum kimine 100binde kimine 200binde oluyor.

suya yağ karışmış ve yağ sağutucusunu komple değiştirip suyu ilaçla temizletmnen gereiyor çok tuzlu bir durum değil geçmiş olsun